Cемінар-тренінг «Аграрні розписки в Україні»

За ініціативою голови районної ради О.В.Ніколенко, при участі відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації, 06 лютого у малій залі районної ради пройшов семінар-тренінг для керівників та бухгалтерів сільськогосподарських підприємств Приморського, Бердянського та Чернігівського районів щодо залучення фінансів в аграрне підприємство через Проект Міжнародної фінансової корпорації «Аграрні розписки в Україні». Перевагою аграрних розписок порівняно з банківським кредитом є те, що банківський кредит – фінансовий, тоді як аграрна розписка може бути товарною і передбачати, фактично, обмін певних ресурсів на сільськогосподарську продукцію. Аграрна розписка швидша в оформленні (до 2 тижнів) та не передбачає обов’язкової сплати процентної ставки. Із концепціями фінансів в аграрному підприємстві та вимогами у зв’язку з залученням коштів через Проект присутніх ознайомили, регіональний координатор Проекту Сергій Чехов та експерт Міжнародної фінансової корпорації Ващук Олександр.

Проект «Аграрні розписки в Україні» впроваджується Міжнародною фінансовою корпорацією, членом Групи Світового банку, у партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією в Україні. Мета Проекту це покращити доступ до фінансових ресурсів для малих та середніх сільгосптоваровиробників шляхом запуску в Україні фінансового інструменту «аграрні розписки».
Основні партнери Проекту: органи державної влади (Міністерство аграрної політики та продовольства України, Міністерство юстиції України); приватний сектор (постачальники матеріально-технічних ресурсів, банки, зернотрейдери), міжнародні організації.
У результаті роботи Проекту малі та середні сільськогосподарські товаровиробники мають можливість отримати ефективний інструмент, що сприятиме залученню додаткових фінансових ресурсів за рахунок прозорості відносин із кредитором та здешевлення процедури оформлення у порівнянні з іншими інструментами.