Засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального забезпечення та соціального захисту населення

10 січня 2019 року відбулося перше у новому році засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального забезпечення та соціального захисту населення. Одним з основних питань засідання було розгляд звернення до Кабінету Міністрів України депутатів Скадовської районної ради Херсонської області щодо перспективи організації надання первинної медичної допомоги мешканцям малочисельних сіл у зв’язку з проведенням медичної реформи, оскільки за умовами договору з Національною Службою Здоров’я України з 2019 року навантаження на одну посаду середнього медичного працівника становитиме 1000 осіб, та його подальшої підтримки депутатами Приморської районної ради.

Присутній на засіданні постійної комісії головний лікар КП «Приморський РЦПМСД» Найда О.В. підкреслив, що з огляду на такі вимоги фінансування, Національна Служба Здоров’я України рекомендувала перетворити фельдшерські пункти з кількістю населення менше 300 осіб в пункти здоров’я, в яких буде проводитись прийом середніми медичними працівниками чи лікарем у певні дні тижня за графіком. Паралельно також було запропоновано опрацювати варіант співфінансування таких фельдшерських пунктів із сільських бюджетів, так як існування розгалуженої мережі фельдшерських пунктів в районі є економічно обтяжливим для районного бюджету і не дасть змоги ФАПам розвиватись та надавати якісну медичну допомогу жителям району, дооснастити всі заклади необхідним сучасним обладнанням.

Однак додаткове навантаження на місцеві бюджети сільських рад у вигляді фінансування роботи або збереження приміщень фельдшерських пунктів наразі є неможливим внаслідок вкрай обмеженого їх ресурсу через і без цього значне збільшення обсягів та зобов’язань. Про це йшла активна дискусія між головою райдержадміністрації та сільськими головами на останній сесії у грудні, де було запропоновано провести аналіз фінансування територій та їх можливостей щодо фінансування медичних закладів на селі. Сільським головам наразі необхідно буде зустрітись з медиками та фахівцями фінансового управління райдержадміністрації і визначити суми, необхідні на утримання сільських ФАПів, ФП та пунктів здоров’я.

Члени постійної комісії висловили певні зауваження щодо роботи Приморського РЦПМСД. На що Олександр Васильович Найда надав вичерпну інформацію щодо майбутніх скорочень у структурі первинної ланки, які стосуються чотирьох посад, на яких працюють люди без медичної освіти. А також поінформував присутніх про хід оформлення договорів з лікарями на медичне обслуговування, і зазначив, що станом на 10.01.2019 року в районі заключено договорів 19 560, при тому що населення району складає - 29600. І хто з мешканців району не встиг до 1 січня, може ще це зробити найближчим часом.

На засіданні комісії також було порушено питання, щодо не надання компанією ДТЕК документів (акту передачі) на 4 комп’ютери, які були придбані для забезпечення робочих місць сімейних лікарів. Фактично обладнання було передано до КП „Центр первинної медико-санітарної допомоги”, але відсутність відповідних документів не дає змогу використовувати комп’ютери в роботі, і таким чином не забезпечує робоче місце лікарів для належної роботи. Депутати прийняли рішення звернутися до райдержадміністрації щодо прискорення оформлення відповідних документів.

Депутатом Дьяковою О.В. було піднято питання обслуговування у лікарні хворих дорослих під час проведення Дня здорової дитини, оскільки у цей день є великий ризик підхопити вірусну інфекцію здоровою дитиною.

На сьогодні головним лікарем КП «Приморський РЦМПСД» проведено ряд заходів, які запобігатимуть контакту хворих із здоровими дітьми. З цією метою виділено додатковий кабінет поблизу реєстратури (№16) для прийому хворих пацієнтів, де їм буде надано необхідну медичну допомогу.