Урочисті заходи з нагоди 27-річниці з Дня Збройних Сил України

6 грудня Приморці вітали тих, хто носить почесне звання військовослужбовця, всіх людей, які своєю службою примножують бойові традиції української армії. Це свято мужніх і сильних військових, які ризикуючи собою, стоять на варті миру, захищають національну безпеку і наше життя. Урочисті заходи відбулися у цей день в актовій залі українсько-болгарського ліцею.

Це свято об’єднало не лише військові з’єднання, частини та формування, а й весь український народ в прагненні миру і безпеки в нашій Батьківщині. На сході України точаться криваві бої. З квітня цього року на Донбасі завершилась операція АТО і на її зміну прийшла Операція Об’єднаних сил. За чотири роки конфлікт на Донбасі перетворився на «гібридну війну». Внаслідок останніх подій, які виникли в Керченській протоці - захоплення 3 українських кораблів та 23 моряків, був об’явлений воєнний стан з 26 листопада в 10 областях України. Війна несе незліченні втрати. Солдати добровольчих загонів та регулярної армії віддають життя за кожного з нас! На даний час близько 100 мешканців з Приморського району проходять службу в Збройних силах України та інших військових формуваннях.

Вітали зі святом всіх присутніх голова Приморської районної ради Николенко О.В., голова Приморської міської ради Божкова О.А. та заступника голови Приморської РДА Олеля М.М. «Ми пишаємось нашими земляками, які відстоюють і відстоювали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність нашої країни. Героїзм, мужність, непохитність – це риса Українського військовослужбовця. Ви даруєте усім нам впевненість у завтрашньому дні. Ми віримо, що скоро закінчиться ООС на Сході України. Твердо знаємо, що ми єдині і непереможні. Єдина Україна – іншого шляху у нас немає», зазначив Олег Вікторович Николенко.

День Збройних Сил України не лише свято Української армії. В цей день вітали родини військовослужбовців, волонтерів, на плечах яких тримається наша армія, і які 5 грудня відзначили Міжнародний День волонтера. В залі були присутні учасники волонтерської групи «Азов-Надія» - керівник Наталя Кривобок, волонтерська група «Єгер» - керівник Аркадій Арабаджи, громадська організація по захисту Вітчизни «Воля» - керівник Григорій Гавриленко, бойова група 18 батальйону «ДУК-ПС» керівник Віктор Плотніков. Саме волонтери одними з перших прийшли на допомогу солдатам, добровольцям на фронті. Також від керівників територій пролунали найтепліші слова на адресу волонтерів: - «В ці дні, коли вирішується доля країни саме ви своєю волонтерською працею робите велику справу у боротьбі за мир – підтримуєте українську армію, витрачаючи свій вільний час, сили і здоров’я на благо суспільства. Ви їдете до них, як до рідних і військовослужбовці приймають вас, як рідних. Ми щиро вдячні за вашу неоціненну роботу, за турботу про людей, за допомогу їм у скрутну хвилину. Особлива подяка за вашу допомогу військовим, що нині перебувають у зоні ООС».

Війна - це смерть, сльози матерів, які втратили своїх синів. У нашій пам’яті назавжди залишаться мужніми героями наші земляки, які з честю виконали свій обов’язок - захист рідної землі, це Сергій Колісніченко і Сергій Шилов. Хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам'ять наших земляків і всіх воїнів, яким довелося віддати своє життя за нашу Україну.

«Козацьому роду - нема переводу» - ці слова підтвердили учасники Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл – джура». Команда «Приморські отамани» під керівництвом Сергія Нестерова продемонстрували показовий виступ і свій козацький хист та подарували всім виготовлених паперових голубів, бо саме цей птах – це символ миру і любові. Керманичі району вручили безліч грамот та подяк військовим та волонтерам.