Засідання постійної комісії з питань соціально – економічного розвитку та бюджету

У п’ятницю, 22 лютого у приміщенні Приморської районної ради відбулося засідання постійної комісії з питань соціально – економічного розвитку та бюджету. У засіданні взяли участь голова районної ради Ніколенко О.В., заступник голови районної ради Прокопова В.Ю., голова райдержадміністрації Бєлічев С.А., заступник начальника фінансового управління райдержадміністрації Гогунська В.Є., начальник відділу освіти Карнаух Г.В., депутати Онишко О.В., Морозов А.П., Шептій М.М., Галаніна О.М.

Предметом обговорення на комісії стало надходження до районного бюджету освітньої субвенції з державного бюджету на суму 935 тис.грн. на здійснення заходів щодо соціально – економічного розвитку окремих територій. За поданням райдержадміністрації планувалося придбати інтерактивні дошки для шести шкіл району і для чотирьох шкіл виділити кошти на часткову заміну вікон.

Засідання комісії відкрив її голова Онишко О.В., який зазначив, що перш ніж збирати комісію з питань бюджету для розподілу державної субвенції, необхідно порадитись зі спеціалістами профільної галузі, тобто: якщо це освітня субвенція – порадитись з відділом освіти і комісією з питань освіти, якщо медична субвенція – з головними лікарями та комісією з питань охорони здоров’я, оскільки вони можуть вказати актуальні напрямки застосування бюджетних коштів на першочергові потреби і надати свої рекомендації бюджетній комісії для прийняття остаточного рішення.

Оскільки сьогодні ще не визначені опорні школи, які будуть функціонувати у подальшому, Онишко О.В. висловився проти установки вікон у навчальних закладах, які, можливо з часом, необхідно буде реорганізувати. Зараз немає сенсу ремонтувати ті заклади, які пізніше будуть скорочені. Уже відомий досвід підтримки друкарні, яку все одно довелося закрити. Наразі найбільш актуальним і необхідним для шкіл є придбання обладнання для забезпечення ведення освітнього процесу, а саме : придбання інтерактивних комплексів. Ініціативу Олександра Вікторовича підтримали інші депутати Морозов А.П., Шептій М.М., Бєлічев С.А. та інші.

Крім того, під час проведення комісії було піднято питання про уточнення районного бюджету на 2019 рік і необхідність проведення співбесіди з розпорядниками бюджетних коштів і представниками сільських рад, які формують бюджети територій та їх участь у співфінансуванні бюджетних установ району.

Присутній на засіданні голова райдержадміністрації Бєличев С.А. зазначив, що зараз ми отримуємо інше фінансування, ніж два роки тому. Залучаємо сільських голів до фінансування наших бюджетних об’єктів – це і харчування в школах, і оплата комунальних послуг та інша підтримка. Треба враховувати усі можливості районного бюджету і правильно їх розподіляти.

Начальник відділу освіти Карнаух Г.В. доповіла про те, що за підсумками 2018 року у освітян з’явилася економія за рахунок коштів, що передбачались на Гюнівську ЗОШ, яка була закрита. Також було проведено реорганізацію Вячеславської та Нельгівської ЗОШ. На березневій сесії необхідно буде розподілити залишки бюджетних коштів у сумі 2000,0 тис.грн. З метою раціонального використання коштів економії було проведено нараду з керівниками шкіл для того, щоб порадитись, куди, на які потреби виділити ці кошти. І перше, про що завели розмову усі директори шкіл – необхідність придбати інтерактивні комплекси. «Школи, що заявлені на капітальний ремонт – заміну вікон, - сказала Ганна Володимирівна, - сьогодні не мають жодного енергозберігаючого вікна, не витримують температурний режим». І частину зекономлених коштів планується витратити на капітальний ремонт шкіл. Комісія одностайно вирішила кошти субвенції спрямувати на придбання інтерактивних комплексів. А вільні залишки розподілити на спільному засіданні постійних комісій з питань освіти та соціально – економічного розвитку та бюджету за погодженням з навчальними закладами перед плановою сесією районної ради.