Мітинг до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Саме в цей день 30 років тому розпочався вивід радянських військ з Афганістану, де військові виконували свій інтернаціональний обов’язок. Десять довгих років тривали бойові дії у Республіці Афганістан, 5500 наших земляків – жителів Запорізької області взяли участь у цій війні, 127 солдат загинуло. Не обійшла ця війна стороною і мешканців Приморського району. До Афганістану було призвано 81 нашого земляка. Четверо з них загинули в боях. Це Олександр Степанович Данилов, Олександр Миколайович Дудніченко, Володимир Анатолійович Климов і Віктор Іванович Матвієнко. Ще сімнадцять приморських “афганців” не дожили до сьогоднішнього дня.
Мітинг - реквієм, присвячений вшануванню пам'яті воїнів – інтернаціоналістів, пройшов у міському сквері м.Приморська біля меморіалу «Воїнів-афганців». У заході взяли участь ветерани афганської війни та учасники бойових дій на території інших держав, керівництво району і міста, представники суспільних організацій та громадськості.

Після вітального слова голови ради ветеранів Афганістану Трояновського В.О. було оголошено хвилину мовчання в пам'ять про загиблих воїнів – інтернаціоналістів.
На завершення мітингу присутні поклали квіти до пам’ятного знаку воїнам – інтернаціоналістам.

Продовжилися пам’ятні заходи у міському будинку культури, де керівництво району та міста привітали воїнів “афганців” з 30-річчям виводу радянських військ з Афганістану. Звертаючись до присутніх, Олег Вікторович Ніколенко зазначив : «У Приморському районі сьогодні працює ветеранська організація воїнів - афганців та учасників локальних війн на території інших держав, яку очолює Трояновський Володимир Олексійович.

На сьогодні на обліку в цій організації знаходиться 63 ветерани війни в Афганістані та інших локальних конфліктів. З кожним роком їх стає менше.
Проблеми «воїнів-афганців» знаходяться під постійним контролем влади. Щорічно районна рада приймає «Програму захисту ветеранів Афганістану».
У 2018 році з районного бюджету було виділено 70,7 тис. грн. Крім того, в 2018 році з районного бюджету були виділені кошти на умовах співфінансування на придбання житла для Плотникова Віктора Івановича (150 тис.грн.) та Плаксіна Валерія Миколайовича (125 тис.грн.). На 2019 рік заплановано 77,6 тис. грн. Сума не дуже велика, але сподіваємося, що після закінчення всіх конкурсних процедур, дасть можливість підтримувати і ветеранську організацію і надавати матеріальну допомогу колишнім воїнам.
Дорогі ветерани Афганістану, учасники бойових дій на території інших держав! Сердечна вам подяка за ваш подвиг в ім'я миру! Бажаю вам міцного здоров'я, щастя, миру і добра вам і вашим родинам!»

Після оголошення привітань очільники району та міста вручили ветеранам – афганцям медаль «Честь, мужність, пам'ять» і ювілейний знак «30 років виведення військ з Афганістану».