Відбулася планова 29 сесія Приморської районної ради.

Остання планова районна сесія завершила 2018 рік. На 29 сесії районної ради було розглянуто 24 питань. Депутати заслухали звіт голови районної ради за минулий період роботи. Звіт про роботу депутатського корпусу, апарату районної ради та функціонування комунальних підприємств. У своїй доповіді голова ради Олег Ніколенко наголосив: «Я можу охарактеризувати роботу районної ради як конструктивну та послідовну, і не зважаючи на політичні та економічні труднощі, що є у державі, нам з депутатами вдається зберігати стабільність, знаходити порозуміння та приймати виважені рішення. Районна рада – місцева політична арена. Але ми зробили все необхідне для того, щоб Приморська районна рада сьомого скликання була радою, яку б згадували по добрих справах, а не через політичні скандали. Разом із депутатами ми прагнули організувати роботу так, щоб якомога повніше та ефективніше виконувати свої обов’язки, передбачені чинним законодавством, і головне - компетентно приймати відповідні рішення. Хочу подякувати всім депутатам районної ради, керівництву райдержадміністрації, міському та сільським головам - за особистий внесок у розвиток місцевого самоврядування, за той факт, що робота ради з декларативного характеру перетворилася у дієві зрушення, за те, що ми бачимо реальні проблеми, які турбують наших мешканців, за вашу небайдужість і готовність працювати на благо громади району. Дякую вам, за слушні пропозиції, рекомендації, підтримку. Тільки об’єднавши зусилля, на основі взаємної довіри і відповідальності перед людьми, за підтримки територіальних громад та кожного окремого мешканця району ми забезпечимо вирішення найважливіших питань життєдіяльності району. Районна рада відкрита для спілкування, дискусій, об’єктивних зауважень та ділових пропозицій».

На сесії депутати розглянули та затвердили програму соціально-економічного розвитку на 2019 рік. Частина питань стосувалася внесення фінансових змін в програми, що реалізуються у поточному році. Внесено зміни до бюджету 2018 року. Потрібно відзначити, що планові показники надходжень до бюджету не виконано в повному обсязі, невиконання надходжень по податку на доходи з фізичних осіб (ПДФО) склало 2 млн. грн. Основною причиною не виконання стали цього річна засуха і неврожай.

Для безперебійного функціонування медичних установ були прийняті ряд програм по цій галузі. Вперше, була запропонована програма «Місцевих стимулів для медичних працівників та поліпшення їх соціального захисту». Депутати уважно вивчили програму та висловили думки, що держава про медиків не турбується. Прийняті програми «Доступні ліки» на 2019 рік, Програма розвитку охорони здоров'я для надання первинної медичної допомоги населенню на 2019 - 2021 роки та затверджена Структура комунального підприємства «Приморський районний центр первинної медико-санітарної допомоги»,.

Також депутатами прийняті програмами на наступній рік: "Про Програму соціального захисту населення Приморського району в галузі безоплатного медичного обслуговування на 2019-2021 роки."; "Про затвердження районної програми «Компенсаційна виплата на соціальні послуги» на 2019-2021 роки."; "Про затвердження Порядку на відшкодування фактично понесених збитків від перевезення пільгових категорій громадян підприємствами-перевізниками у 2019 році."; "Про затвердження районної програми «Турбота» на 2019 рік та Порядків використання бюджетних коштів."

Розгляд 13 питання порядку денного про районний бюджет на 2019 рік викликав жваву дискусію та дебати. Невиконання планових показників до районного бюджету цього року змусило фінансове управління Приморської районної державної адміністрації при складанні бюджету 2019 року, зменшити планові надходження з бюджетоформуючого податку ПДФО від оренди земельних ділянок (паїв). За рахунок зменшення очікуваної суми виплат по орендній платі за земельні паї, яка розраховувалась, як не менше 3 відсотків від грошової оцінки землі, що передбачає чинне законодавства. У попередні роки в розрахунках, цей відсоток закладався більшим.