Cвято «Слов'янський родовід»

27 травня  с.Новоолексіївка Приморського району відбулося свято «Слов'янський родовід» до Дня Слов'янської писемності та культури, яке українці разом з усіма іншими слов’янськими народами відзначають 24 травня, в день коли православна церква вшановує пам’ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія – просвітителів, що відіграли визначну роль у розвитку й становленні слов’янського письменства і культури.  

Святкування пам’яті святих Кирила та Мефодія пройшло через історичне забуття й офіційно відновлено указом Президента України від 17 вересня 2004 року № 1096/2004. Виникнення письма має надзвичайно важливе значення в історії будь-якого народу. Відрізнялися характери, світогляд людей, культури й менталітет народів, та їх передовсім об’єднувала єдина писемна мова як першооснова спілкування і взаєморозуміння. Ось і світо організоване Новоолексіївською сільською радою зібрало творчі колективи з вісімнадцяти будинків культури Приморського районну та гостей з Оріхівського району.

Творчі колективи та гостей свята привітав голова Приморської районної ради Ніколенко Олег Вікторович. У виступі Олег Вікторович, зазначив важливість та необхідність проведення подібних культурних заходів, які об’єднують слов’янські народи, несуть людям пізнання власного історичного «коріння» та традиції предків, побажав всім присутнім гарного настрою та чудових вражень, відмітив високий рівень організації свята.

Розпочалось же святкове дійство з урочистої ходи всіх учасників. Творчі колективи у яскравих образах, які відображали особливості костюмів слов'янських народів, виступали на оновленій сцені Новоолексіївського будинку культури. За допомогою вокального та хореографічного мистецтва були відображені такі спільні для слов’янських народів свята: Різдво, Масляна, Вербна неділя, Трійця, Івана-Купала, Покрова.
Продовженням свята була яскрава концертна програма насичена різноманітними номерами, що відображали особливості побуту та культури братніх слов'янських народів.

Також для жителів та гостей села були відкриті: виставка декоративно-прикладного мистецтва, виставка голубів, дитячі атракціони та ігрові майданчики, працювали аніматори та національна кухня.