Відзначення Дня прикордонника

Щорічно 28 травня Україна відзначає День прикордонника. Не обійшло стороною святкування і у Приморському районі, варту морських рубежів якого забезпечують відділ прикордонної служби “Приморськ” Бердянського прикордонного загону.  

У неділю, в читальному залі районної бібліотеки, привітати прикордонників зібралося чимало гостей, в тому числі голова Приморської районної ради Ніколенко Олег Вікторович та заступник голови Приморської райдержадміністрації Олеля Маріанна Миколаївна. Розпочалися урочистості вшануванням пам’яті воїнів, які загинули у роки Другої світової війни та з початку проведення Антитерористичної операції, захищаючи державний кордон. До присутніх звернувся керівник відділу прикордонної служби “Приморськ” В.А. Триньов, який висловив подяку всім службовцям свого підрозділу за сумлінну службу і чітке виконання поставлених завдань.

Також слова вдячності Володимир Анатолійович адресував Приморській районній раді та Приморській районній державній адміністрації, які підтримують прикордонників шляхом цільових програм. Нагадаємо що на п’ятнадцятій сесій Приморської районної ради  рішенням №27 від 21.03.2017 "Про затвердження Програми надання шефської допомоги відділу прикордонної служби «Приморськ» Бердянського прикордонного загону (в/ч1491) Державної прикордонної служби України на 2017 рік.",  було затверджено  надання шефської допомоги відділу прикордонної служби «Приморськ» Бердянського прикордонного загону на 2017 рік з районного бюджету в сумі 467 200 гривень. Підтримка депутатським корпусом цього рішення говорить, що саме головне - це безпека та мирне небо над рідною землею.  

Голова Приморської районної ради Олег Вікторович Ніколенко у своєму виступі згадав роль прикордонних застав влітку 1941 року, коли фашистські  загарбники віроломно вторглись на терени нашої батьківщини і захисників Брестської фортеці, які більше місяця героїчно стримували фашистську навалу так і не скорившись багатотисячному ворогу. Згадав Олег Вікторович і славетні часи козацтва, коли Запорізькій край був державною фортецею. Побажав сучасним прикордонникам і ветеранам міцного здоров’я, сімейного затишку, миру і благополуччя.

Голова Приморської районної ради Ніколенко О.В. разом з заступником голови Приморської РДА Олеля М.М. вручили почесні грамоти та подяки Приморської районної ради та Приморської райдержадміністрації за бездоганну службу, зразкове виконання службових обов’язків, самовідданість, високий професіоналізм, проявлений при охороні Державного кордону України та з нагоди Дня прикордонника.  Нагороджені були старший лейтенант Володимир Анатолійович Триньов, старший лейтенант Сергій Леонідович Поліщук, сержант Віталій Валерійович Козюков, старший прапорщик Сергій Анатолійович Топалов, старший сержант Євген Анатолійович Проценко.  Грамоти відділу прикордонної служби “Приморськ” і Бердянського прикордонного загону отримали ветерани-прикордонники – Володимир Дмитрович Подсудєвський, Юрій Тимофійович Христич, Василь Васильович Зетченко, Анатолій Іванович Гуторов, Дмитро Федорович Горбенко, Віктор Миколайович Курдюм, Василь Петрович Даниленко, Микола Федорович Сичов, Віталій Іванович Баришевський, Станіслав Сергійович Семенюк; а також сучасні вартові державного кордону - старшина Олексій Григорович Кіров, старшина Роман Володимирович Матюшенко, молодший сержант Олександр Дмитрович Кошель, учасник Антитерористичної операції Володимир Євгенович Ганчев.

На довершення гості заходу переглянули документальний фільм про Бердянський прикордонний загін, ознайомилися з історією його створення, структурою та завданнями на сьогоднішній день та прослухали святковий концерт, який підготували педагоги і учні Приморської музичної школи.