Про результати діяльності Приморського відділу Бердянської місцевої прокуратури на території Приморського району протягом І півріччя 2017 року.

Згідно вимог ч.3 ст.6 Закону України «Про прокуратуру» керівники місцевих прокуратур на відкритому пленарному засіданні відповідної ради, на яке запрошуються представники засобів масової інформації, не менш як двічі на рік інформують населення відповідної адміністративно - територіальної одиниці про результати діяльності на цій території шляхом надання узагальнених статистичних та аналітичних даних.

У зв’язку з викладеним повідомляю про роботу Приморського відділу Бердянської місцевої прокуратури на території Приморського району протягом І півріччя 2017 року.

За вказаний період до ЄРДР зареєстровано 386 кримінальних проваджень, з яких тяжких - 89, особливо тяжких 41.

В структурі особливо тяжких кримінальних правопорушень спостерігається незначне збільшення у порівнянні з минулим роком (41, проти 39 кримінальних правопорушень).

Упродовж зазначеного періоду зареєстровано кримінальні правопорушення за фактами умисних вбивств (0 проти 1 торік), грабежів (З проти 5 торік), незаконного заволодіння транспортними засобами (3 проти 6 торік), незаконного поводження зі зброєю (5 проти 4 торік), злочинів у сфері службової діяльності (1 проти 1 торік), крадіжки приватної власності (165 проти 223 торік).

Крім того, упродовж І півріччя 2017 року 1 неповнолітньою особою на території району скоєно 1 кримінальне правопорушення (проти 2 торік).

Упродовж зазначеного періоду скасовано 15 постанов слідчих про закриття кримінального провадження (проти 3 торік). Дано письмових вказівок 39
(проти 43 торік). Подано до суду клопотань про обрання запобіжного заходу 34 (проти 22 торік), з них:
- особисте зобов’язання - 20 (проти 10 торік)
- домашній арешт - 6 (проти 3 торік)
- тримання під вартою - 8 (проти 9 торік)
- поміщення до психіатричного закладу - 1 (проти 0 торік)

Крім того, Приморським відділом Бердянської місцевої прокуратури протягом 6 місяців 2017 року до суду направлено 82 обвинувальних акти та 2 угоди про примирення між потерпілими та підозрюваними.

Приморським районним судом Запорізької області за участі процесуальних керівників Приморського відділу Бердянської місцевої прокуратури розглянуто 76 обвинувальних акти та 2 угоди про примирення.

Фактів порушення конституційних прав учасників кримінального процесу під час проведення досудового розслідування кримінальних проваджень слідчими СВ Приморського ВП так і під час судових розглядів у Приморському районному суді не встановлено.

Станом на 30.06.2017 загальна сума за рішеннями що підлягала виконанню у Приморському відділі становила 11 млн. 033 тис. грн., з них 146 тис. грн. у цивільному судочинстві, 9 млн. 607 тис. грн. у господарському судочинстві, 1 млн. 53 тис. грн. у кримінальному судочинстві, на захист інтересів держави 9 млн. 980 тис. грн., про відшкодування шкоди, заподіяної кримінальними правопорушеннями 1 млн. 53 тис. грн., у сфері охорони навколишнього природного середовища 103 тис. грн., з питань земельних відносин 9 млн. 114 тис. грн.

Так повідомляю, що загальна сума, на яку реально виконано рішення суду упродовж січня-червня 2017 року становить 9 млн. 610 тис. грн. з них 8 тис. грн. у цивільному судочинстві, 9 млн. 579 тис. грн. у господарському судочинстві, 23 тис. грн. у кримінальному судочинстві, у сфері охорони навколишнього природного середовища 5 тис. грн., на захист інтересів держави 9 млн. 588 тис. грн., з питань земельних відносин 9 млн. 103 тис. грн.

Таким чином за 6 місяців 2017 року залишок суми, за рішеннями які підлягають виконанню зменшився на 87,1%.

Крім того повідомляю, що Приморським відділом Бердянської місцевої прокуратури організовано перевірку у Приморському РВ ДВС ГТУЮ у Запорізькій області, за результатами якої внесено 11 скарг у порядку ст. 74 Закону України «Про виконавче провадження». Також вжито дієвих заходів щодо реального виконання рішень судів, а саме протягом 2017 року закрито 3 виконавчі провадження на суму 20159 грн.

Також забезпечене виконання судового рішення, щодо розірвання договору оренди землі та повернення земельної ділянки загальною площею 9, 0000 га вартістю 9 млн. 102 тис. грн.

Упродовж 6 місяців 2017 року Приморським відділом Бердянської місцевої прокуратури на захист інтересів держави до суду пред’явлено 5 позовів на захист інтересів дітей 3 позови.

Так 4 позови в інтересах держави пред’явлені до Борисівської сільської ради та Білої Л.А. Дьожкіна О.А., Чернишенко А.В., Ліпаткіної Е.В. про скасування рішень Борисівської сільської ради № 5 від 01.07.2017 та № 12 від 01.10.2017 та витребування земельних ділянок загальною площею 0,055 га, вартістю 495’000 грн.

Крім того, пред’явлено позов в інтересах Приморської міської ради до ТОВ «Менеджес-Соларпарк Приморськ» про розірвання договору оренди та повернення земельної ділянки площею 8,6629 га, вартістю 8’761’657 грн.

Також значну увагу пред’явлено захисту інтересів та прав дітей.

У вказаний період пред’явлено 1 позов в інтересах Приморської районної ради до ФОП «Щетініна» про розірвання договору про надання послуг та повернення земельної ділянки площею 14 га., вартістю 474’000 грн.

За результатами розгляду вказаний позов задоволений.

Ще 2 позови у вказаній сфері пред’явлені до КЗ "Приморська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 3" та КЗ "Загальноосвітня школа № 2 I- III ступенів міста Приморськ" про визнання неправомірною бездіяльність та зобов’язання вчинити певні дії.

Протягом 6 місяців 2017 року Приморським районним судом прийнято 7 рішень стосовно 7 осіб, яких засуджено до покарання у вигляді штрафу на загальну суму 5950 гривень, які виконанні у повному обсязі.

Також повідомляю, що протягом 1 півріччя 2017 року Приморським відділом Бердянської місцевої прокуратури на ім’я начальника Приморського відділу з питань пробації направлено 1 вказівку щодо усунення порушень ЗУ «Про пробації», причин та умов що їм сприяли.

За результатами розгляду вказівки, порушення усунуті у повному обсязі, до дисциплінарної відповідальності особи не притягувались.

Протягом 1 півріччя 2017 року Приморським відділом Бердянської місцевої прокуратури внесено 1 вказівку до Приморського ВП Бердянського ВП ГУНП в Запорізькій області по виявленим порушенням при виконанні рішень суду про адміністративні арешти. За результатами розгляду яких, виявленні порушення усунуто, до дисциплінарної відповідальності нікого не притягнуто.

Крім того, протягом І півріччя 2017 року виявлено 2 корупційні правопорушення, які у подальшому направленні до Міжрегіонального територіального відділу захисту економіки, для складення адміністративних протоколів у сфері корупції.

За зазначений період Приморським районним судом Запорізької області, за участі прокурорів Приморського відділу Бердянської місцевої прокуратури, прийнято 5 рішень про притягнення осіб до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних корупційних правопорушень.

Крім того, за результатами проведеної роботи направленої на запобігання корупції в органах влади та органах місцевого самоврядування, Приморським відділом Бердянської місцевої прокуратури направлено 6 подань до сільських ради, з метою усунення порушень антикорупційного законодавства, які на цей час розглянуті та задоволені.

Також, за результатами проведення перевірок направлених на додержання фінансового контролю посадовими особами органів місцевого самоврядування та депутатами органів місцевої влади, на цей час виявлено 1 факт не подання депутатом міської ради електронної декларації.

На цей час, за вказаним фактом проводиться досудове розслідування.

Крім того, протягом І півріччя 2017 року до Приморського відділу Бердянської місцевої прокуратури надійшло 66 звернень, які вирішенні у повному обсязі у встановленні законодавством строки.

В.о. керівника Бердянської                 
місцевої прокуратури  О.Ю. Маленко