Відбулося засідання постійних депутатських комiсiй по пiдготовцi до 21 (позачергової) сесії Приморської районної ради

7 лютого у малій залі Приморської районної ради відбулися засідання постійних депутатських комісій по пiдготовцi до 21 (позачергової) сесії Приморської районної ради. У роботі постійних комісій взяли участь голова Приморської районної ради Ніколенко О.В. та заступник голови Приморської районної ради Прокопова В.Ю. Також для розгляду основного питання на комісію були запрошені голова Приморської ОТГ Божкова О.А. та голова Борисівської сільської ради Чебан В.І.

На комісіях депутатами розглянуто 6 питань, основним з яких стало питання затвердження технічних документацій з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, що передається в оренду ТОВ «Приморська вітроелектростанція» для будівництва та обслуговування вітроелектростанцій. Дане питання викликало жваву дискусію між депутатами та представником ТОВ «Приморська вітроелектростанція». Питання винесено на розгляд 21 позачергової сесії, але депутати попросили представника ТОВ «Приморська вітроелектростанція» на сесії надати більш розгорнуті відповіді стосовно інтересуючи питань.

Другим важливим питанням, яке було розглянуто та винесено на сесію - це звернення депутатів Приморської районної ради до депутатів Запорізької обласної ради та голови Запорізької обласної державної адміністрації щодо зменшення обсягу «Дотації з місцевого бюджету іншим місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету». Під час формування місцевого бюджету Приморська районна рада керувалась рішенням Запорізької обласної ради від 30.11.2017 №63 «Про обласний бюджет на 2018 рік», згідно якого для утримання закладів освіти та охорони здоров’я передбачалась передача з обласного бюджету до бюджету Приморської районної ради «Дотації з місцевого бюджету іншим місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету» у сумі 9481,6 тис.грн. Дані кошти було заплановано використати на виплату заробітної плати та нарахувань на неї технічному персоналу загальноосвітніх шкіл (далі ЗОШ) району, придбання продуктів харчування для загальноосвітніх навчальних закладів, оплату комунальних послуг по установах освіти і охорони здоров’я у повному обсязі. Щоб повністю забезпечити заробітною платою технічний персонал ЗОШ в місцевому бюджеті було передбачено ще 3305,016 тис. грн. власних коштів.

Бюджет Приморської районної ради станом на 01.01.2018 року був збалансований, проте відповідно до рішення Запорізької обласної ради від 25.01.2018 року №10 «Про внесення змін і доповнень до рішення обласної ради від 30.11.2017 № 63 «Про обласний бюджет на 2018 рік» дохідну частину загального фонду бюджету Приморської районної ради необхідно зменшити на 5363,1 тис. грн. Таке рішення Запорізької обласної ради має досить істотний вплив на функціонування бюджетних установ районного бюджету, адже потребує від районного бюджету пошуку в місцевому бюджеті додаткових вільних коштів, яких не має.

Депутатськими комісіями на розгляд 21 (позачергової) сесії Приморської районної ради було винесено програму розвитку галузі молочного скотарства в сільськогосподарських підприємствах та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативах Приморського району на 2018-2019 роки. Винесено на розгляд сесії передачу в оренду приміщення, розташованого за адресою: м.Приморськ вул.Центральна, 26, під склад для зберігання технічних засобів реабілітації.