Виїзна зустріч голови Приморської районної ради О.В. Ніколенко з керівництвом ТОВ «Приморської ВЄС»

6 лютого голова Приморської районної ради Ніколенко О.В. разом з головою Приморської ОТГ Божковою О.А. відвідали будівельні майданчики Приморської вітроелектростанції енергохолдингу ДТЕК. Директор ТОВ «Приморська вітроелектростанція» Ю.В. Жабський, приїхав на зустріч з головою районної ради та головою міста Приморська з с.Ботієво Приазовського районну, де він демонстрував аналогічний об’єкт вже введений у експлуатацію представникам європейських банків-кредиторів, які фінансують будівництво Приморської вітроелектростанції, під гарантію Німецького уряду.

На сумісній зустрічі представників районної та міської влади, Європейських інвесторів проекту та партнерів компанії ДТЕК, а саме корпорації General Electric, Жабський Ю.В. показав збудовану енергетичну розподільну підстанцію, яка буде підключена до електромережі регіону після будівництва вітроелектростанції, будівництво офісу та диспетчерського (серверного) пункту, проведення підготовчо-будівельної роботи, а саме зняття родючого шару ґрунту та буріння свердловин під фундамент вітроелектростанції.

Для будівництва та подальшого обслуговування вітроелектростанції ТОВ «Приморська вітроелектростанція» було зроблено нову дорогу для переміщення матеріалів від вже працюючого вузлу виробництва бетону до будівельних майданчиків, та подальшого перевезення цим шляхом обладнання та вітрогенераторів. Ця дорога вдало вписується в географічну карту у вздовж лінії Азовського узбережжя та надасть поштовх розвитку інфраструктури прибережної зони.

У зв’язку з тим, що за форс-мажорних обставин проект був заморожений на три роки, зараз темпи будівництва набрані такі, щоб завершити роботи першої черги на кінець 2018 року, крім того компанія ДТЕК підписала договір з корпорацією General Electric на постачання 26 інноваційних вітротурбін, які будуть одними з самих потужних в Україні, монтаж яких заплановано у 2018 році. Очікувана потужність Приморських вітроелектростанції буде приблизно 200 МВт. Щорічно станція буде виробляти 650-700 млн. КВт ∙ год «зеленої» електроенергії.

Завдяки роботі Приморської вітроелектростанції економія викидів СО2 в атмосферу складе 600-700 тис. тонн щорічно за рахунок зниження завантаження підприємств традиційної генерації. Крім того, енергохолдинг ДТЕК пропонує програму підтримки території, пріоритетними напрямками якої є соціальні інвестиції у комунальну сферу, охорону здоров’я, розвиток бізнес-середовища та підвищення активності громад, створення нових робочих міст.