Відбулося засідання сімнадцятої сесії Приморської районної ради

19 вересня у великій залі засідань районної ради відбулося засідання сімнадцятої планової сесії Приморської районної ради сьомого скликання.

Перед початком розгляду сесійних питань голова Приморської районної ради Ніколенко О.В. вручив грамоту Приморської районної ради Запорізької області за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у соціально – економічний розвиток району та з нагоди 70-річчя від дня народження Денченко Петру Івановичу – голові сільськогосподарського виробничого кооперативу «Україна».

Також голова Приморської районної ради, вручив Почесну грамоту Запорізької обласної ради за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, активну громадську позицію та з нагоди ювілейного дня народження, Поповій Нонні Євгенівні – голові Інзівської сільської ради Приморського району Запорізької області та Почесну грамоту Запорізької обласної ради за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, активну громадську позицію, вагомий особистий внесок у соціально – економічний і культурний розвиток Приморського району та з нагоди Дня Незалежності України Солдатову Віталію Єгоровичу - директору оздоровчого комплексу «ПРИБІЙ» акціонерного товариства «Мотор Сич».

Голова Приморської райдержадміністрації Бєлічев С.А. вручив вітальну адресу з нагоди 70-річчя від дня народження Денченко Петру Івановичу – голові сільськогосподарського виробничого кооперативу «Україна».

На розгляд сімнадцятої сесії Приморської районної ради було винесено 31 питання порядку денного, у тому числі «Різне». Активна робота депутатів по підготовці до сесії дала змогу включити 20 питань сесії до «пакетного голосування», яке було підтримано одноголосно.

Першим були розглянуто звіт районної державної адміністрації щодо виконання Програми соціально – економічного та культурного розвитку Приморського району за І півріччя 2017 року. Доповідачем з даного питання був голова Приморської РДА Бєлічев С.А., співдоповідач голова постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку та бюджету Штенгелов М.В. Сесійний розгляд цього питання не пройшов без дебатів та обговорення, так як виконання завдань і заходів програми і є той стратегічний план розвитку всього районну, який всебічно впливає на життя кожного мешканця Приморського районну. Депутатами звіт прийнято до відома.

Другим сесійним питанням був звіт про роботу постійної депутатської комісії з питань соціально-економічного розвитку та бюджету. Голова постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку та бюджету Штенгелов М.В. доповів депутатам, що за цей період комісією було розглянуто 198 питань, рекомендовано розглянути та прийняти на сесії районної ради 115 цільових програм, які увійшли в основу плану соціально-економічного розвитку району. Кожне засідання комісії завжди відбувається при наявності кворуму, що надає легітимності рішенням комісії. Комісія активно працює над розглядом питань порядку денного сесій районної ради. Всі питання вивчаються та ставляться на голосування. Члени комісій також є активними учасниками засідань президії районної ради та сесій. При розгляді питань на засіданні комісії, депутати відстоюють інтереси об’єктів галузей та населення нашого району. Спірні моменти стосувались пріоритетності прийняття рішень, термінів, об’єму фінансування програм та об’єктів району. Всі пропозиції депутатів були направлені на системне рішення проблем галузевих об’єктів та населених пунктів Приморського району. Робота комісій ніколи не планувалась на принципі - «гальмувати роботу районної адміністрації», а навпаки, допомагати діяльності нашої адміністрації, але при цьому депутати враховували побажання своїх виборців.

Одним з питань, які викликали жваве обговорення була програми підтримки друкованого органу районної ради – газети «Приморская степь» на 2018 рік, перш за все програма приймається раніше, ніж буде розглянуто бюджет району на 2018 рік. З цього приводу головний редактор газети Булгак В.М. пояснила, що прийняття програми зараз необхідне для формування бюджетного запиту та початку «компанії» передплати на 2018 рік. Також підіймалось питання доцільності фінансової підтримки комунальної газети «Приморская степь» в умовах того, що всі комунальні та державні засоби масової інформації відповідно до закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» у термін до 31 грудня 2018-го року повинні бути роздержавлені. Програму підтримки друкованого органу районної ради – газети «Приморская степь» на 2018 рік прийнято з урахуванням пропозиції депутата Онишко О.В., яка полягає у розгляді постійною комісією з питань соціально-економічного розвитку та бюджету питання існування комунальної газети та можливості її фінансування у 2018 році.

Депутатами погоджено створення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсного центру» Приморської районної ради, на умовах спів фінансування у рівних частках по 50% на утримання комунальної установи з Приморською ОТГ. Зазначимо що Постановою Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 №545 «Про затвердження Положення про інклюзивно-ресурсний центр» рекомендовано місцевим органам самоврядування утворити інклюзивно-ресурсні центри протягом двох місяців. Розглядаючи це питання, депутати надали пропозицію доручити відділу освіти Приморської районної державної адміністрації вжити заходи для проведення організаційної роботи щодо функціонування з 01.01.2018 року комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Приморської районної ради Запорізької області.

Також сесією прийнято зміни до: Програми «Молодь Примор’я» на 2017 – 2021 роки, Програми соціального захисту населення Приморського району в галузі безоплатного медичного обслуговування на 2017 рік, Програми соціально-економічного та культурного розвитку Приморського району на 2017 рік, Програми з реалізації функцій у сфері державної реєстрації Приморської районної державної адміністрації Запорізької області на 2016 – 2017 роки, Програми «Турбота» на 2015-2018 роки, Програми забезпечення виконання Приморською районною державною адміністрацією делегованих повноважень Приморської районної ради на 2016 – 2017 роки. На 2018 рік затверджені програми: «Захист ветеранів Афганістану», «Захист учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС», «Захист ветеранів».

Депутатами надано дозвіл на передачу в оренду приміщень районної лiкарнi та передачу нерухомого майна зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, м. Приморськ Приморського району Запорізької області до комунальної власності Гюнівської сільської ради. Затверджено передачу частини нежитлової будівлі, розташованої за адресою: м.Приморськ, вул.Соборна, 91-а, зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, м. Приморськ Приморського району Запорізької області до комунальної власності Приморської міської ради. Затверджено передачу в оренду комплексу будівель та споруд Приморської загальноосвітньої школи №2 І – ІІІ ступенів. Подовжено контракту з директором КЗ НВК «Новоолексіївська ЗОШ І -ІІІ ст. ДНЗ» Колояновою О.Ю., а також затверджено розпорядження голови районної державної адміністрації, внесено зміни до районного бюджету.