Святкування Дня Перемоги 9 травня

Святкування Дня Перемоги 9 травня розпочалося зранку у міському сквері біля Обеліску Слави зібрались ветерани війни, активісти міста, військовослужбовці, жителі міста Приморськ, представники районної влади в особі голови Приморської районної ради Ніколенка Олега Вікторовича, депутатів районної ради – Онишка Олександра Вікторовича, Морозова Анатолія Петровича, Замулінського Василя Івановича, заступника голови районної ради Прокопової Вікторії Юріївни.

Голова районної ради Ніколенко Олег Вікторович вітаючи усіх зі святом сказав, що ми є нащадками славного покоління наших предків, які завоювали нам мирне і щасливе сьогодення. Це свято дуже важливе для нашого народу, і тому ми повинні пам’ятати цю страшну війну і передавати молодому поколінню історичне надбання нашої нації для того, щоб не повторилася та страшна трагедія. І щоб молоде покоління нашої країни зробило все, щоб наша Україна була заможною, квітучою, демократичною державою.

Також перед присутніми виступили голова районної спілки ветеранів України Бучакчийський Олександр Семенович, депутат районної ради Морозов Анатолій Петрович, жителі міста Приморськ. Присутні на мітингу приморці поклали квіти до могил воїнів, загиблих у Великій Вітчизняній війні.

О 10.30 у міському будинку культури розпочався святковий концерт «Перемога в серцях поколінь». Музичний подарунок жителям міста презентував творчий колектив будинку культури – народний ансамбль «Передзвони». Керівник - заслужений працівник культури України Галина Мартюшова. Присутніх на концерті місцевих жителів зі сцени привітав зі святом голова районної ради – Ніколенко Олег Вікторович. День Перемоги. Ці слова нескінченно дорогі серцю кожного з нас. Минають роки і десятиліття, народжуються і виростають нові покоління, але ці роки, ці хвилюючі, осяяні полум'ям великої битви дні, ніколи не буде викреслено з нашої пам'яті.

«Відразу після мітингу, тут, в райцентрі, люди потягнулися до райвійськкомату з єдиним проханням - негайно відправити їх на фронт, щоб дати відсіч ворогу. Приблизно 2500 жителів району пішли захищати Батьківщину. З них чимало добровільно. Окупанти увірвалися в район вранці 6 жовтня 1941 року і відразу ж почалися арешти активістів і мирних жителів.
Не було жодного населеного пункту в районі, де б фашисти не залишили свій кривавий слід. Окупанти замучили в районі 234 людини, в тому числі 9 підлітків. 2871-го приморця вивезли на каторгу до Німеччини. Всього на фронтах війни брали участь безпосередньо в боях - 5763 приморця, з них не повернулися додому 4633 людини, тобто більше 2/3 віддали своє життя за Вітчизну. За мужність і героїзм, проявлені в боях з фашистськими військами, понад 1100 жителів району відзначені високими бойовими нагородами - орденами і медалями». Сьогодні з числа жителів Приморського району - свідків тих страшних подій, залишилося в живих лише 5 учасників бойових дій. Це Шилов Тимофію Миколайовичу, Капустін Володимир Іванович, Булавінцева Зінаїда Григорівна, Кадук Дмитро Миколайович, Лелашов Геннадій Ігнатович. Наш обов’язок сьогодні прийняти естафету великої відповідальності за долю своєї країни і майбутніх поколінь. Сьогоднішня політична і економічна ситуація в Україні змушує всіх нас знову повернутися в далеке героїчне минуле, адже саме там було закладено всі позитивні риси, які об'єднали народ і допомогли йому вистояти в боротьбі з нацизмом.
Дорогі приморці! У цей знаменний день бажаю Вам міцного здоров'я та благополуччя, любові і душевного тепла, а всім нам ясного і мирного неба над головою і віри в новий день нашої країни! Присутніх також привітав голова районної спілки ветеранів України Бучакчийський О.С. Святкову програму продовжили творчі колективи Будинку культури. Запальними піснями і танцями порадували глядачів талановиті юні виконавці. А увечері святкову програму продовжив концерт естрадного колективу «Диксиленд», після якого відбувся святковий концерт «Весна Перемоги».