Мітинг, присвячений Дню пам’яті і примирення і 74-й річниці Перемоги над фашизмом у Великій Вітчизняній війні!

8 травня у міському сквері міста Приморськ відбувся мітинг, присвячений Дню пам’яті і примирення і 74-й річниці Перемоги над фашизмом у Великій Вітчизняній війні ! У мітингу взяли участь представники місцевої влади - заступник голови районної ради Прокопова Вікторія Юріївна, міський голова Божкова Олена Анатоліївна, заступник голови райдержадміністрації Саламатіна Ганна Олексіївна, голова районної спілки ветеранів України Бучакчийський Олександр Семенович, учні шкіл та коледжів, ветерани, військовослужбовці, жителі міста. Ведуча свята розповіла присутнім, що протягом попередніх років незалежності Україна відзначала День Перемоги 9 травня за встановленим радянським зразком. З 2015 року Україна відзначає 8 та 9 Травня за європейськими традиціями Дня пам’яті та примирення, як данину пам’яті всім жертвам Другої Світової війни.

У вогнище війни було втягнуто 67 держав, 80% населення земної кулі. Друга Світова тривала довгих 6 років. Вона пронеслася над величезними територіями Європи, Азії й Aфрики, охопила простори всіх океанів. У цій війні загинуло близько 60 млн осіб, не говорячи вже про поранених і тих, хто пропав безвісти. Лихо й страждання, які пережили люди, незмірні. Війна нагадує про себе тисячами обелісків і братських могил. Вони - святиня нашої пам’яті. Червоним лиховісним полум'ям, хижою тінню фашистської навали, димом пожеж, смертю і руїнами розірвалось небо Наддніпрянської України 22 червня 1941 року. Страшна війна минулого століття, пекуча рана, яка болить досі в кожній родині України. Україна зробила значний внесок у Перемогу над нацизмом та союзниками Німеччини. Понад 2,5 млн. українців були нагороджені радянськими та західними медалями та орденами, більше 2 тисяч стали Героями Радянського Союзу, з них 32 воїна – стали героями двічі, а найкращий ас авіації України Іван Кожедуб – тричі. День пам’яті полеглих у Другій Світовій війні - це лише часточка великої данини пошани полеглим і живим ветеранам, які своєю кров’ю відстояли нашу свободу. Мало залишилось учасників тих подій, але всі ми щиро вдячні їм.

Перед присутніми виступив голова Приморської районної організації ветеранів України Олександр Семенович Бучакчійський, який привітав усіх присутніх зі святом і зауважив, що з наших земляків – учасників бойових дій залишилося в живих до нині всього п’ятеро : Шилов Тимофій Миколайович, Капустін Володимир Іванович, Булавінцева Зінаїда Григорівна, Кадук Дмитро Миколайович, Лелашов Геннадій Гнатович. Минуло 74 роки з тієї травневої ночі, коли замовкли останні постріли гармат, настала тиша, прийшов мир, довгожданий, вистражданий, оплачений найвищою ціною-ціною крові і сліз. Ми не повинні забувати про ті страшні дні війни.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять про загиблих. Літію за загиблими воїнами провів настоятель Свято-Миколаївського Кафедрального Собору протоієрей Володимир. Віддаючи данину пам’яті тим, хто загинув на фронтах і в тилу, хто віддав життя, щоб жили нащадки, присутні поклали квіти до Меморіалу Слави, в молитві пом'янули всіх, хто не повернувся з тієї проклятої для всього світу війни.