Міжнародний День пам’яті Чорнобиля

26 квітня у Міжнародний День пам’яті Чорнобиля, з нагоди відзначення 33 роковин, біля підніжжя пам'ятника ліквідаторам Чорнобильської АЕС, у центральному парку міста Приморськ зібралися ліквідатори аварії, їх близькі та родичі, представники районної та міської влади, щоб вшанувати пам'ять тих, хто більше 30 років тому врятував нашу країну і людство від страшної катастрофи.

Ведучі мітингу нагадали присутнім про те, як 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС сталися вибухи, в результаті яких повністю був зруйнований реактор 4-го енергоблоку. У повітря потрапили радіоактивні речовини, які з вітром розсіялися над Україною і багатьма країнами Європи. Сталося радіоактивне зараження території загальною площею 207,5 тисяч квадратних кілометрів. Стискається серце від того жаху, який пережили пожежні, військові і звичайні громадяни, які ліквідували пожежу і наслідки радіаційного випромінювання. Багато хто з них тоді не думав про себе, тому що мета була одна - якнайшвидше приборкати вогонь і ядерну енергію, що вийшла з - під контролю.

Техногенна катастрофа забрала життя багатьох її ліквідаторів, які, особливо в перші дні, не знали про загрозу, яку несе радіація. Ціною власного життя і здоров'я вони ліквідували пожежу на станції і проводили роботи на аварійному блоці та навколо нього. 30-ти кілометрова територія навколо ЧАЕС стала зоною відчуження - все її населення було евакуйовано.

Наслідки Чорнобильської аварії ще довго будуть нагадувати нам про те, як людство може стати жертвою неконтрольованого використання власних технічних розробок.

Тому і нинішнє, і майбутні покоління повинні пам'ятати про ту страшну катастрофу. Поки ми пам'ятаємо, наші соратники, які віддали своє життя за нашу спільну справу, незримо завжди з нами. Пам'ять робить нас сильнішими.

Перед почесним зібранням виступила ліквідатора аварії Єрмакова Ганна Тарасівна, яка закликала молодь пам’ятати про ту страшну трагедію, побажала усім здоров’я та віри у краще майбутнє. Хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам'ять померлих від наслідків Чорнобильської катастрофи. Для усіх присутніх пісню «Чорнобильська біда» виконала Тетяна Куцевляк – солістка міського будинку культури. Мітинг-реквієм закінчився покладанням квітів до пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської катастрофи.