СВЯТКОВІ ЗАХОДИ ПРИСВЯЧЕНІ 100-річчю З ДНЯ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

22 січня – виповнилося 100 років з Дня Соборності України! Це свято рідного краю, свято нашої держави. Ми пишаємося, що ми – українці, а наша Вітчизна – Україна, земля, дорога та мила серцю кожного з нас.

Урочистий захід з нагоди державного ювілею пройшов у вівторок в актовому залі українсько-болгарського ліцею. На свято були запрошені воїни АТО та їх дружини, учні ліцею, керманичі міста та району.

В історії становлення незалежності і соборності України, особливе місце займає цей день, коли Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх українських земель в єдину Українську державу. Саме день з’єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Українською Народною Республікою прийнято відзначати як свято – День незалежності і соборності України.

29 січня – День пам’яті героїв Крут. Саме там, у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. Бій під Крутами - це героїчна й водночас трагічна подія. Вона знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її. Визначально, що ця жертовна любов зародилася в серцях молодих людей – найкращих представників українського студентства. Історія України написана не чорнилом, а кров’ю. Хто з нас міг би подумати, що вшановуючи пам’ять героїв різних історичних епох: Героїв Крут, Голодомору 32-33 рр., Бабиного Яру, ОУН - УПА, ми станемо свідками, учасниками, жертвами схожих подій.

День Соборності України увійшов до національного календаря як велике державне свято, і відзначають його з 1999 року.

27 років ми живемо на вільній землі, працюємо на користь незалежної держави, яка має свій Прапор, свій Герб та Гімн. Про це мріяв, за це боровся наш нескорений народ.

Повсякчас пам’ятаймо про незліченні жертви наших співвітчизників, покладені на вівтар незалежності, соборності, державності.

Здавалося б, нарешті ми отримали те, заради чого сотні років відчайдушно боролися й гинули мільйони наших предків, щоб отримати таку бажану свободу. Адже Україна понад усе прагне до миру, спокою.

Кровоточать рани наших сердець з приводу того, що відбувається на Сході нашої Держави. Не висихають сльози на очах матерів, сини яких захищають єдність і незалежність рідної землі. Такими, що виконують свій громадянський обов’язок, які рішуче стали на захист суверенітету нашої держави, є і наші воїни - земляки. Від імені всіх присутніх їм звучали слова подяки за спокій, захист нашої країни, силу, патріотизм, мужність, стійкість.
Головний комісар Приморського воєнного комісаріату Володимир Легенький, голова РДА Сергій Белічев, голова міської ради Олена Божкова та заступник голови районної ради Вікторія Прокопова привітали приморських воїнів та вручили відзнаку Президента України «За участь в антитерористичній операції» та медалі з нагоди ювілейного свята. Їх отримали: Сергій Бреус, Сергій Бунін, Сергій Василенко, Вадим Георганов, Олександр Давидюк, Валерій Зетченко, Вадим Іванов, Сергій Іванов, Володимир Копич, Олег Ломакін, Сергій Майоров, Павло Малахов, Андрій Махотка, Олександр Мещеряков, Євген Митєв, В'ячеслав Нєтков, Віктор Підорич, Євген Реньов, Олександр Сєдов, Сергій Сиващенко, Віктор Скрипченко, Олександр Статулов, Василь Тюркеджи, Віталій Філанов, Олег Фісак, Анатолій Шавков.
Захист Батьківщини – це не тільки мужність, не тільки відданість, це ще і смерть. Не повернулися з буремного Сходу до своїх домівок наші приморці - Сергій Шилов і Сергій Колесниченко. Їхній подвиг присутні вшанували хвилиною мовчання.

Територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишиться непорушною. Ми розуміємо, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Соборність – це символ. Символ боротьби за волю. Порозуміння між людьми. І часточка надії і віри у майбутнє.