Святкування Дня працівників сільського господарства

Щороку у третю неділю листопада аграрії Приморського району відзначають свято - День працівників сільського господарства!

Працівників сільського господарства можна сміливо називати годувальниками нації. Саме вони знають справжню ціну хлібу, бо знаходяться до землі найближче. Кожен повинен бути вдячний цим людям за їх неоціненний труд. Зажди в цей час аграрії Приморського району підводять підсумки роботи всього агропромислового комплексу, що забезпечує стабільний розвиток сільського господарства та продовольчу безпеку нашого регіону та нашої держави.

Цій сільськогосподарський рік виявився дуже тяжким, погода не була прихильною до аграріїв району, навесні майже були відсутні дощі, посушливі умови не дали зерну налитися. Але, професійний досвід працівників, невтомна жага до праці допомогли отримати врожай.

В 2018 році сільгосппідприємствами та фермерськими господарствами району отримано валовий збір ранніх та пізніх зернових культур 81,5 тис. тонн зерна при середній урожайності 22 ц/га. Основну продовольчу культуру озиму пшеницю вирощено на площі 26,1 тис. га, намолочено 67,6 тис. тонн при урожайності 25,9 ц/га. Урожайність озимого ячменю - 27,5 ц/га, ярого ячменю - 14,1 ц/га, всього вироблено ячменю 6,7 тис. тонн. Урожайність гороху - 9,5 ц/га, зібрано 5,6 тис. тонн.

Основна олійна культура - соняшник в цьому році зібрано з площі 19,3 тис.га, при урожайності 10,6 ц/га намолочено 20 тис.тонн. Сільгосппідприємствами району зібрано ріпаку з площі 430 га та намолочено 430 тонн, намолочено 122 тонн коріандру.

Дбаючи про майбутнє, господарствами району під урожай 2018 року засіяно 27,6тис. га озимини, в тому числі озимої пшениці 25,3 тис.га, 1 тис. га озимого ячменю та 1195 га озимого рапсу. Бажаємо в наступному році благодійних погодних умов та отримання доброго врожаю.

На сьогоднішній день сільськогосподарськими підприємства району утримуються 1005 голів великої рогатої худоби, 2652 голів свиней, овець – 510 голови та птиця. За 10 місяців поточного року одержано валовий надій молока 1020 тонн. Надій на одну корову склав 2419 кг. Реалізовано м’яса худоби та птиці з початку року - 206 тонн.

Вінцем праці сільського трудівника є багатий на продукти харчування стіл кожної людини, в цьому велику роль відіграє переробка сільськогосподарської продукції власного виробництва. Основними виробниками переробної продукції в районі залишаються ПСП «Приморський», ПСП «Банівка», ТОВ «Петрівське», СВК ім. Мічуріна. За 10 місяців 2018 року в районі вироблено хлібобулочної продукції понад 1800 тонн, макаронних виробів 15 тонн, борошна 705 тонн, олії 3 тонни.

Працівників аграрного сектору привітали зі святом: голова Приморської районної ради – Ніколенко О.В. та голова об’єднаної територіальної громади Божкова О.А.

У привітальному виступі до аграріїв району Олег Вікторович зазначив: «День працівників сільського господарства - це свято людей праці, для яких безмежна шана до рідної землі визначила не тільки професію, але й людську долю.

Це свято заслужено вважається всенародним, адже завдяки тяжкій праці сільських трударів забезпечується добробут і благополуччя кожної людини, гарантується продовольча безпека нашої держави. Приморський район завжди був і залишається осередком міцних та усталених сільськогосподарських традицій. Завдяки «золотим рукам», мудрості, досвідченості наших аграріїв сьогодні живе наша приморська нива. Від імені депутатів районної ради велика вдячність вам, працівники агропромислового комплексу, за вашу невтомну, наполегливу і сумлінну працю, щедрість душі й теплоту сердець!»

Почесними грамотами районної ради, районної державної адміністрації та Приморської міської ради за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, значний внесок у розвиток агропромислового комплексу району та з нагоди Дня працівників сільського господарства було відзначено кращих працівників галузі:
- Осипова Віктора Володимировича – головного інженера ПСП «Банівка»;
- Бучакчийського Сергія Валерійовича – тракториста - машиніста ПСП «Банівка»;
- Ганчева Пилипа Леонідовича – водія ПСП «Банівка»;
- Мельнікову Валентину Петрівну – касира ПСП «Банівка»;
- Рулевського Михайла Федоровича – тракториста - машиніста ТОВ «Петрівське»;
- Громута Ігора Антоновича – головного економіста СВК «Україна»;
- Зубкова Віталія Володимировича – старшого електрика СВК «Україна»;
- Панченко Оксану Іванівну – інспектора відділу кадрів СВК «Україна»;
- Лузіну Марію Іванівну – оператора на відгодівлі свиней СВК «Україна»;
- Суржик Василя Валентиновича – тракториста - машиніста ПрАТ «Єлизаветівське»;
- Ганева Василя Івановича – водія ПрАТ «Єлизаветівське»;
- Кушнаренко Романа Костянтиновича – робітник току ТОВ «Преслав»;
- Тєльгєрова Василя Миколайовича - тракториста – машиніста ТОВ «Преслав»;
- Колєва Олександра Григоровича – тракториста - машиніста ПП «ВТАПФ «Реал-Агро»;
- Руденко Івана Олексійовича – тракториста-машиніста ПСП Агрофірми «ЛАН»;
- Баєва Олександра Анатолійовича – водія ПСП Агрофірми «ЛАН»;
- Дімітрова Сергія Миколайовича – тракториста – машиніста СВК «Серп і Молот»;
- Янакова Івана Васильовича – апаратника з приготування кормів СВК «Серп і Молот»;
- Кутняк Тетяну Василівну – оператора по відгодівлі ВРХ ПСП «Приморський»;
- Хойняк Віктора Сергійовича – оператора по відгодівлі свиней ПСП «Приморський»;
- Скибу Анатолія Олександровича – водія ПСП «Приморський».

Роль аграріїв району не обмежується виробництвом сільськогосподарської продукції. Інфраструктура в сільській місцевості, ФАПи, школи, дитячі садочки, культурні та спортивні заклади, люди похилого віку та мешканці сьогодні дуже широко підтримуються сільськогосподарськими підприємствами та фермерськими господарствами. Низько вклоняємось людям праці, та сподіваємось на гарні врожаї в майбутньому, бо як підтверджує народна мудрість: якщо є врожай, то у народі - мир та спокій.