Відбулася двадцять восьма позачергова сесія Приморської районної ради

13 листопада відбулася двадцять восьма позачергова сесія Приморської районної ради. На сесії розглянуто 18 питань порядку денного. Сесія розпочалась з вручення нагороди головному лікарю КП «Приморська центральна районна лікарня» Гогунському Є.Є. «Почесного громадянина Приморського району»

Депутати розглянули і прийняли частину програм на наступний рік. Приймалися вони з поділом фінансування з урахуванням новостворених громад. Так, за програмою «Захисту учасників аварії на Чорнобильської АЕС» заплановано 70 тисяч. Частка Приморської і Новоолексіївського ОТГ склали відповідно 48,8 і 5,7 тисяч гривень. За програмою «Захисту ветеранів» передбачено 117 тисяч (36 і 12 тис. грн з них фінансує ОТГ). Програма «Захисту ветеранів Афганістану» затверджена в розмірі 77,5 тисяч фінансування (37 і 5 тис. Грн. ОТГ). Вагома частка коштів - 435 тисяч, прописана в програмі військкомату, куди закладені гроші на організацію призиву, демобілізацію, перевезення, придбання оргтехніки та канцелярії. Депутати в черговий раз підкреслили, що організація безпеки країни - прерогатива державна.

Також на сесії затверджувалася нормативно-грошова оцінка землі під вітротурбінами і супутніми спорудами Орловської ВЕС. На пленарне засідання були запрошені представники Орловської вітроелектростанції, присутність яких вимагали депутати під час проведення постійних комісій. Депутати хотіли заручитися обіцянкою з боку керівництва енергетичної компанії про те, що місцевим жителям НЕ буде заборонено пересуватися транспортом польовими дорогами, а так само буде дозволений прохід жителям до узбережжя. За словами представника Орловської ВЕС, політика компанії така - дотримуватися прав жителів на безперешкодний прохід або проїзд. Єдине, в цілях безпеки населення, під час монтажу вітротурбін, проїзд може бути обмежено.

Два рішення прийняли депутати, що стосуються реорганізації газети «Приморський степ». На початку 2016 року набув чинності закон «Про роздержавлення комунальних та державних ЗМІ». Під реформування потрапила і місцева газети «Приморський степ». З нового року відповідно до закону газета з районного бюджету фінансуватися не буде.

По завершенню сесії голова Постійної комісія з депутатської діяльності, етики та з питань законності і захисту прав громадян Замулінський В.І., доповів депутатам про стан використання депутатського фонду.