ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ «МИ – УКРАЇНСЬКІ» ПРОДЕМОНСТРУВАВ ЄДНІСТЬ УСІХ НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ НА ЗАПОРІЗЬКІЙ ЗЕМЛІ

8 та 9 вересня у Приморську відбувся ХХ ювілейний Всеукраїнський фестиваль національних спільнот «Ми – українські – We are Ukrainian», який після шестирічної перерви відродився у новому форматі. Та його головна ідея залишилася незмінною: «За міжнаціональну злагоду та порозуміння». Це засвідчили гості фестивалю - понад 400 учасників, 40 художніх колективів національних меншин, які прибули із Запорізької, Херсонської, Донецької, Київської, Одеської та Рівненської областей. Це дійсно масштабна і цікава подія. Фестиваль «Ми – українські» має багату 20-літню історію, його народження є органічним. Адже в Запорізькій області проживає понад 120 національностей і народностей, які мають спільну мету – розбудову нашої держави. Коли відбувалася традиційна хода учасників фестивалю, це була справжня демонстрація єдності, яка переповнювала гордістю за весь український народ.

Відродження фестивалю тепер, коли триває агресія Росії проти нашої країни, є дуже важливим, бо показує, що ми - єдині, - звернулася до присутніх керівник апарату облдержадміністрації, голова оргкомітету фестивалю Зінаїда Бойко. В своєму привітанні фестивалю голова Приморської районної ради Олег Вікторович Ніколенко відзначив, що кожен з учасників сьогодні є посланцем миру і добра. Багато десятиліть запорізькі землі заселяли представники різних народів: поляки, болгари, греки, євреї та інші. Весь цей час ми жили поруч один з одним, захищали нашу Батьківщину, відстроювали державу, відзначали свята, народжували дітей і проводжали в останній путь близьких людей. І ніколи, до останніх років між спорідненими народами не було міжетнічних конфліктів. Голова районного парламенту звернувся зі сподіванням, що кожного року ми будемо укріплювати дружбу з новими народами заради миру на всій землі.

Честь підняти прапор та запалити вогонь фестивалю була надана Зінаїді Бойко, голові обласної асоціації національних меншин Науфалю Хамдані та наймолодшій учасниці свята Юлі Парабик. Тепло вітали приморці керівників національних культурник товариств Запорізької, Одеської, Херсонської, Рівненської, Київської областей та міста Києва.

В фестивалі взяли участь представники таких екзотичних для нас спільнот, як арабська та індійська. Правда, на разі ми не побачили їх колективів, зате болгарські, грецькі, українські та інші товариства привезли по декілька. Художню частину відкриття розпочали приморські артисти концертом «Приморськ вітає фестиваль».

Усім містянам було цікаво дивитися феєєричну програму за участю кращих художніх колективів та солістів етнічних товариств Ради національних спільнот України: зразкового ансамблю народного танцю «Росток» Київської дитячої школи мистецтв №3 (Національно-культурне товариство «Узбекистан»), художній керівник – Лола Верлан, народного ансамблю «Айренік» (Вірменський культурний центр ім. Геворкяна, представники Всекраїнського національного конгресу вірмен України), художній керівник – Гоар Геворкян, ансамблю пісні і танцю «Поляни з-над Дніпра» (Спілка поляків України), художній керівник – Леся Єрмак, Ансамблю Грецького культурного центра «Зорбас», художній керівник – Олександра Шайтан. Незабутні враження глядачі отримали від виступів заслуженої артистки України та Ар Крим – Ленари Османової. Учасники заходу щиро ділились з містянами традиційною музикою, співами, стравами та гарним настроєм. Відбулося проведення народних розваг, танцювальних та вокальних майстер-класів.

З нагоди проведення Всеукраїнського фестивалю національних спільнот «Ми – українські – We are Ukrainian» відбулася урочиста церемонія нагородження грамотами від Міністерства культури України та почесними грамотами Ради національних спільнот України. У рамках фестивальної програми відбулося засідання «круглого столу» на тему «Українська мова для національно-культурних спільнот» за участю керівників національно-культурних товариств, представників Міністерства культури України, КМДА, Асоціації національних меншин Запорізької області. Як зазначили учасники - саме мова формує націю. Учасники круглого столу прийняли резолюцію щодо важливості вивчення державної мови при одночасному розвитку мов усіх національностей, які проживають в Україні.