Колегія районного відділу освіти

Традиційно, напередодні нового навчального року, у великій залі засідань Приморської районної ради, 29 серпня пройшла колегія Приморського районного відділу освіти, де зібралися директори, викладачі шкіл району та керівники всіх районних структур освіти. У роботі колегії взяли участь голова Приморської районної ради Ніколенко О.В., заступник голови Приморської РДА Олеля М.М., голова постійної депутатської комісії з питань освіти, культури і спорту Захаревич С.В.

Виступаючи на колегії Олег Вікторович Ніколенко зазначив, що за 7 місяців поточного року на освіту було виділено - 28,7 млн. грн., у тому числі з державного бюджету - 18, 5 млн. грн., З обласного бюджету - 2,4 млн. грн, з районного бюджету (з урахуванням субвенцій сільських рад) - 7,8 млн.грн. На облаштування та ремонт перших класів відповідно до нових стандартів виділено понад 1 млн. грн., у тому числі 786 тис. грн. державної субвенції та 278 тис. грн. з районного бюджету. У 2018 році районною радою створено нове комунальне підприємство «Інклюзивна-ресурсний центр» з метою забезпечення компенсації порушень у дітей з особливими освітніми потребами. Підтримка освіти району є пріоритетним завданням районної ради. Закінчуючи виступ, Олег Вікторович, побажав освітянам результативного, продуктивного та цікавого нового навчального року.

Начальник відділу освіти Ганна Володимирівна Карнаух зазначила, що цей навчальний рік знаменується початком формування нової української школи. На зміну авторитарної педагогіки приходить педагогіка партнерства - спільна колективна робота вчителя, учня і батьків. В цьому році реформа починається з перших класів, а закінчиться в 2023 році. Завдяки злагодженій роботі колективів загальноосвітніх шкіл вже в червні майже всі заклади були підготовлені до нового навчального року. Для успішного проведення освітньої реформи за останні місяці було проведено безліч семінарів, організовані круглі столи, творчі групи, практичні семінари. У районі, на сьогоднішній день функціонує 14 загальноосвітніх шкіл (122 класів) в яких навчається 1158 учнів.

Голова профільної депутатської комісії Станіслав Володимирович Захаревич зазначив, що за загальним рейтингом шкіл Запорізької області - приморські районні школи займають десяте місце, а це дуже непоганий показник. Є реальна надія, що на наступний рік при злагодженій роботі всього педагогічного колективу ми зможемо піднятися до п'ятого рівня. Але процес реформування неминуче передбачає оптимізацію мережі навчальних закладів. У цьому році були реорганізовані шляхом зниження ступеня Вячеславська та Нельгівська школи. Дуже шкода, що тенденція зменшення чисельності населення в нашому районі різко знижується з року в рік, тому і зменшується кількість учнів у школах. І треба знаходити розумний баланс між економічною доцільністю та показниками якості та доступності освіти. У той же час, з кожним роком все важче знаходити нових, молодих, розумних, енергійних, ініціативних вчителів. Кадрове питання стоїть гостро, і спасибі вчителям-пенсіонерам, які не бояться брати на себе відповідальність. На сьогоднішній день з 270 педагогів 28 - пенсіонери.

Виступаючи, директор Інзівськой ЗОШ, депутат районної ради Анжела Анатоліївна Жук, розповіла про успішне впровадження інклюзивної освіти в Інзівській школі. Директор Партизанської ЗОШ Сергій Васильович Гогунський назвав перевагою автономність самостійного бюджету в школах.

Департаментом освяти і науки Запорізької області на колегії були відзначили досягнення вчителів. Дипломом ІІІ ступеня нагороджені Драганова Валентина Афанасіївна вчитель української мови Маринівської ЗОШ та Котляр Людмила Миколаївна, вчитель англійської мови Партизанської ЗОШ. Керівництво НВК Єлисіївської ЗОШ нагороджено грамотою за третє місце серед молодих козаків у загальному заліку на обласному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри українського козацтва Сокіл (Джура), а також отримали у подарунок національні костюми для подальших успішних виступів. Оголошена подяка керівництву Юр'ївської ЗОШ за підготовку та впровадження концепції НУШ.