Відбулося засідання двадцять шостої (позачергової) сесії Приморської районної ради

22 серпня у великій залі засідань районної ради відбулася двадцять шоста (позачергова) сесія Приморської районної ради сьомого скликання. До початку засідання голова ради привітав учасників та переможців ІІІ обласнасної спартакіада серед сільських та селищних голів, голів сільських, селищних територіальних громад та їх заступників, старост, голів районних рад та їх заступників.

Депутатами на засіданні двадцять шостої (позачерговій) сесії було розглянуто 16 питань порядку денного, у тому числі різне, а саме : про затвердження технічних документацій із нормативної грошової оцінки земельних ділянок; про внесення змін до Програми соціально-економічного та культурного розвитку Приморського району на 2018 рік, затвердженої рішенням сесії від 22.12.2017 № 2; про Цільову соціальну програму протидії ВІЛ-інфекції /СНІДу в Приморському районі на 2019 – 2023 роки; про цільову соціальну програму «Цукровий діабет у Приморському на 2019 - 2023 роки»; про внесення змін до районної Програми забезпечення виконання Приморською районною державною адміністрацією делегованих повноважень Приморської районної ради на 2018-2020 роки, затвердженої рішенням районної ради від 22.12.2017 № 16 (зі змінами).; про внесення змін до рішення районної ради від 22.12.2017 №17 «Про районний бюджет на 2018 рік»; про затвердження розпоряджень голови районної державної адміністрації;про надання згоди комунальному підприємству «Приморський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Приморської районної ради Запорізької області на подовження терміну дії договору оренди частини нежитлового приміщення «Пральня»; про надання згоди комунальному підприємству «Приморська центральна районна лікарня» Приморської районної ради Запорізької області на передачу в оренду нерухомого майна; про реорганізацію КЗ Нельгівська ЗОШ І – ІІІ ступенів» Приморської районної ради Запорізької області у КЗ «Нельгівська ЗОШ І- ІІ ступенів» Приморської районної ради Запорізької області та затвердження статуту; про передачу в оренду приміщення, розташованого за адресою : м.Приморськ, вул..Центральна, 26 для розміщення міськрайонного Центру надання адміністративних послуг; про внесення змін до рішення сесії від 22.03.2016 №4 «Про визначення розпорядників (одержувачів) субвенції за місцевими бюджетами для реалізації проектів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України»; про затвердження Угод про передачу коштів позики та Додаткових угод; про присвоєння почесного звання “Почесний громадянин Приморського району“ Гогунському Євгену Євгеновичу.; про присвоєння почесного звання “Почесний громадянин Приморського району“ Гіренко Семену Іллічу.

На передодні всі питання порядку денного було розглянуті депутатами на постійних комісіях, що дало змогу сім питань включити до пакетного голосування. Основним, же питанням сесій стало затвердження нормативно-грошової оцінки земель, виділених під будівництво Орловської вітроелектростанції. Нагадаємо, що раніше вже була затверджена нормативна грошова оцінка, але депутатів збентежило питання мінімальної ставки орендної плати. Депутатами було прийнято звернення до облдержадміністрації і Госгеокадастру з рекомендацією збільшити ставку до максимальної, тобто 12 відсотків. За день до сесії Запорізька обласна адміністрація надіслала розпорядження губернатора, в якому зазначено, що Приморська райдержадміністрація повинна укласти додаткові договори з уточненою ставкою, а це дозволить істотно збільшити надходження в Орловський сільський бюджет.

Жваву дискусію викликало питання внесення змін до програми соціально-економічного розвитку району та виділення коштів на співфінансування будівництва двох медичних амбулаторій у с. Болкарка (с.Коларовка) і в с. Інзівка.

Також, депутатами внесено зміни до рішення про районний бюджет, на проведення фестивалю «Мі-Українськи» виділено 100 тис. грн.