Об’їзд загальноосвітніх закладів району щодо готовності до 2018/2019 навчального року

26 червня робоча група у складі голови постійної комісії з питань освіти, культури і туризму, у справах молоді, фізичної культури та спорту Захаревича Станіслава Володимировича, голови постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку та бюджету Онишко Олександра Вікторовича, керуючого справами виконавчого апарату районної ради Радкової Лариси Василівни, голови Приморської районної державної адміністрації Бєлічева Сергія Анатолійовича, начальника відділу освіти райдержадміністрації Карнаух Ганни Володимирівни, спеціалістів КУ «Районний методичний центр», директорів 14 шкіл району провела об’їзд загальноосвітніх закладів району щодо готовності до 2018/2019 навчального року.

З нового навчального року початкова освіта району переходить на новий державний стандарт - Нову українську школу. Освітній простір Нової української школи буде спрямований на розвиток дитини і мотивації її до навчання. Відповідно до методичних рекомендація, розроблених Міністерством освіти і науки України, класні кімнати матимуть 8 навчальних осередків: навчально-пізнавальної діяльності (з партами, столами); змінні тематичні осередки (дошки, фліп-чарти, стенди для діаграм з ключовими ідеями); гри (настільні ігри, інвентар для рухливих ігор); художньо-творчої діяльності (полички для зберігання приладдя та стенд для змінної виставки дитячих робіт); куточок живої природи для проведення дослідів (пророщування зерна, спостереження та догляд за рослинами, акваріум); відпочинку (з килимом для сидіння та гри, стільцями, кріслами-пуфами, подушками з м'яким покриттям); дитяча класна бібліотечка; осередок вчителя (стіл, стілець, комп’ютер, полиці/ящики, шафи для зберігання дидактичного матеріалу тощо).

На облаштування та ремонт перших класів згідно нових стандартів виділено 1064 тис. грн., в тому числі 786 тис. грн. державної субвенції та 278 тис. грн. з районного бюджету, або близько 100 тис. грн. на один клас. Крім того, матеріальну допомогу, у підготовці до навчального року загальноосвітнім школам, надають сільські ради і сільськогосподарські підприємства.

В поточному році 12 шкіл району відкриють свої двері для 135 першокласників.

Крім того, вчителі району, які працюватимуть з 1 вересня 2018 року за новим Державним стандартом початкової освіти, пройшли навчання та отримали сертифікати.

Учасники об’їзду відмітили високий рівень підготовки шкіл до нового навчального року.