Cвято «Слов’янський родовід»

26 травня пройшло районне свято «Слов’янський родовід» з нагоди Дня слов’янської писемності та культури, яке зібрало близько 250-ти не просто учасників, а добрих друзів з усього Приморського району. Цього року гостинним господарем свята стало село Банівка. В святково прикрашеному сільському будинку культури відбулися урочистості та велика концертна програма за участю творчих колективів району.

Від щирого серця почесне зібрання привітали голова Приморської районної ради Олег Вікторович Ніколенко, голова Приморської міської ради Олена Анатоліївна Божкова, голова Банівської сільської ради Ганна Павлівна Долговська, протоієрей Свято-Троіцької церкви Дмитро Лебедченко, Степан Намлієв – голова Приморського районного болгарського культурно-просвітницького товариства «Співдружність». Усім учасникам художньої самодіяльності були вручені подарунки, дипломи та хліб на рушнику від ПСП «Банівка».

Колективи художньої самодіяльності подарували глядачам свої яскраві виступи. Свою майстерність показали вокальні та хореографічні колективи, солісти, дуети, тріо з 16 сільських клубних закладів. Запальні болгарські та українські танці, мелодійні, чутливі пісні викликали шквал емоцій у присутніх глядачів.

Бібліотекар Банівської сільської бібліотеки в фойє СБК оформила яскраві тематичні виставки «Спочатку було слово…» та «Село моє». Тут же у фойє було розгорнуто виставку-продаж домашніх смаколиків, які приготували школярі села та виставку робіт місцевих майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.

Коли збираються талановиті слов’янські народи в дружнє родинне коло, упевненені, що наш народ єдиний, сильний та непереможний. Свято вийшло яскравим, теплим і незабутнім.