В Приморську відбулися урочисті заходи до Дня пам'яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у Другій Світовій Війні.

8 травня біля меморіалу на честь загиблих воїнів – земляків у Другій Світовій війні у міському сквері м.Приморська відбувся мітинг-реквієм з нагоди Дня Пам’яті та Примирення. У мітингу взяли участь голова Приморської районної ради Ніколенко О.В., заступник голови Приморської районної ради Прокопова В.Ю., заступник голови Приморської райдержадміністрації Олеля М.М., голова Приморської міської ОТГ Божкова О.А., військовий комісар Приморського районну Легенький В.В., ветерани Великої Вітчизняної війни, керівники ветеранських організацій Приморського району, політичних партій, громадських організацій, учні шкіл, жителі Приморського району.

З промовою до ветеранів та присутніх звернувся голова Приморської районної ради Олег Вікторович Ніколенко: «Це свято завжди було, є і буде для нас символом героїзму, мужності і відваги наших людей, які відстояли мир на землі в боротьбі з ворогом. Пам'ять про цю найбільшу подію робить нас сильнішими, надихає на нові звершення. Ми пишаємося тим, що серед героїв Великої Вітчизняної війни є чимало наших земляків. Більше 2500 жителів нашого району пішли на фронт захищати Батьківщину. 2870 чоловік було вивезено в Німеччину на примусові роботи. Дві третини приморців, що пішли на фронт, не повернулися додому. Їх імена навічно залишилися в пам'яті вдячних земляків. Серед них Герої Радянського Союзу Петро Сергійович Кударь, Федір Григорович Нестеренко та багато інших приморців, які захищали країну від фашизму. За мужність і героїзм, проявлені в боях з фашистськими військами, понад 1100 жителів нашого району відзначені високими бойовими нагородами - орденами і медалями.

Все більше відокремлює нас від тих суворих подій час. Все менше залишається тих, хто здобував Перемогу в боях і в тилу. Ми дякуємо всім і низько вклоняємося тим, хто пройшов випробування війною. Сьогодні підростаюче покоління повинно знати, що тільки єдність воїнів на фронті та працівників тилу, самопожертва людей, їх мужність і терпіння стали запорукою Великої Перемоги. Їх подвиг залишається для нас прикладом у житті».

Учасники мітингу привітали присутніх ветеранів війни, вручили їм квіти. Настоятель Свято-Нікольського храму протоієрей Володимир провів молебен за загиблими воїнами на фронтах війни. Присутні вшанували пам’ять про загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до підніжжя пам’ятника воїну - визволителю.