День пам’яті Чорнобильської катастрофи

26 квітня 1986 року о 01:23:44 за київським часом сталася найбільша техногенна аварія в історії людства – аварія на Чорнобильській АЕС. З різницею у дві секунди відбулись два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС, в результаті яких сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 50 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році.

У Міжнародний День пам’яті Чорнобиля, з нагоди відзначення 32 роковини, біля пам’ятника загиблим жертвам, у центральному парку міста Приморськ зібралися ліквідатори аварії, їх близькі та родичі, представники районної та міської влади. До присутніх звернувся голова Приморської районної ради Ніколенко О.В.

«У цей день ми схиляємося перед мужністю, самовідданістю та високим професіоналізмом ліквідаторів. Людей, які не дивлячись на відсутність обладнання, спеціальних інструкцій, досвіду роботи зробили все, що від них залежало і віддали своє життя і здоров'я заради життів мільйонів людей. Вперше зіткнувшись з невидимим ворогом, як радіація, ліквідатори вибороли перемогу, врятували планету від радіаційного забруднення. На рівні місцевого самоврядування в нашому районі чорнобильцям забезпечуються всі державні гарантії. Приморською районною радою прийнято низку бюджетних програм по підтримці ліквідаторів – чорнобильців, а це проблеми матеріального забезпечення, оздоровлення, пільгові гарантії і інше» - зазначив Олег Вікторович. До присутніх звернулась голова Приморської ОТГ Божкова О.А., яка нагадала про страшні події Чорнобильської катастрофи та наслідки, яких зазнало людство. Також перед земляками виступив голова Спілки Чорнобильців України, учасник ліквідації аварії Турубаров В.І.. Віктор Іванович, повідомив що з кожним роком, в силу підірваного здоров'я, ліквідаторів – чорнобильців стає все менше. У 2018 році у Приморському районі з життя пішли два ліквідатори 1 категорії.

Після хвилини мовчання, учасники мітингу поклали квіти до підніжжя кам’яної стели у знак вшанування загиблих у той страшній Чорнобильській трагедії.