Відбулося засідання двадцять другої сесії Приморської районної ради Запорізької області

20 березня у великій залі засідань Приморської районної ради відбулося засідання двадцять другої сесії Приморської районної ради сьомого скликання. На розгляд депутатів винесено 26 питань порядку денного, у тому числі «Різне».

Після відкриття двадцять другої сесії присутні у залі вшанували хвилиною мовчання почесного громадянина Приморського району Чінькова Миколу Єгоровича, який 17 березня 2018 року на 95 році пішов з життя.

Першим сесійним питанням був звіт голови районної державної адміністрації щодо виконання Програми соціально – економічного та культурного розвитку Приморського району за 2017 рік. Зважаючи на те, що звіт голови Приморської РДА Бєлічева С.А. 23 лютого було представлено громадськості та оприлюднений в ЗМІ, депутатами вирішено одразу перейти до запитань. Основні питання, які турбували депутатів, були про хід реформи децентралізації у Приморському районі, можливі позитивні та негативні наслідки, подальший погляд голови Приморської РДА на вектор проведення. Стан та ремонт доріг у районі, перевезення пасажирів громадським транспортом, у тому числі пільгових категорій громадян, питання наповнення районного бюджету та інші питання.

Також, на сесії було заслухано звіт голови постійної комісії з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад району та розвитку підприємництва Шелухіної Г.Л. У доповіді до колег, Галина Леонідівна зазначила, що робота комісії складалася з розгляду сесійних питань, а також питань, що виникали у депутатів в міжсесійний період, які стосуються управління об’єктами спільної власності територіальних громад (доцільності продажу, списання, передачі в оренду тощо). Протягом звітного періоду комісією було проведено 28 засідань, на яких розглядалися питання приватизації майна, у тому числі комунального підприємства «Приморська комунальна друкарня». Комісія приймала участь у розробці, затверджені порядку призначення на посаду та звільнення з посади керівників комунальних підприємств, установ та закладів. Комісія активно працює над розглядом питань порядку денного сесій районної ради. Кожне засідання комісії завжди відбувається при наявності кворуму, що надає легітимності рішенням комісії.

Дискусію викликало питання про затвердження Програми надання шефської допомоги військовим частинам Збройних Сил України та Державної прикордонної служби України на 2018 - 2019 роки, незважаючи на суцільну згоду, що фінансування прикордонників району необхідно. Питання виникало одне, що держава перекладає частину власних зобов’язань з фінансування на районний бюджет, який безпрецедентним рішенням Запорізької обласної ради від 25.01.2018 №10 «Про внесення змін і доповнень до рішення обласної ради від 30.11.2017 № 63 «Про обласний бюджет на 2018 рік» зменшено дохідну частину загального фонду бюджету району на 5363,1 тис.грн., що матиме істотний вплив на функціонування бюджетних установ району.

Зважаючи, що депутатами уважно розглянуті питання порядку денного на постійних комісіях, тому питання по внесенню змін до районних програм та по новим районним програмам, про погодження проекту землеустрою щодо встановлення та зміни меж населеного пункту села Юр’ївка Приморського району Запорізької області та зміни меж населеного пункту села Болгарка Приморського району Запорізької області і питання пов’язані з управлінням спільною власністю територіальних громад району винесено до пакетного голосування.

У 26 питанні «Різне», головний лікар КП ««Приморський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Приморської районної ради Запорізької області Найда О.В. доповів депутатам про забезпечення комп’ютерним обладнанням сімейних лікарів комунального підприємства «Приморський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Приморської районної ради Запорізької області. Олександр Васильович звернув увагу депутатів на те, що з провадженням медичної реформи, кожному сімейному лікарю необхідний персональний комп’ютер, для ведення бази даних пацієнтів. Загалом комп’ютерів необхідно 20 одиниць. Приморською ОТГ буде про фінансовано 10 одиниць, іншу техніку необхідно профінансувати з районного бюджету. Голова Приморської районної ради Ніколенко О.В., рекомендував головному лікарю підготувати відповідну програму та надати її на розгляд наступної сесії районної ради.