Семінар-нарада з питань підготовки та проведення комплексу весняно – польових робіт сільгосптоваровиробниками Приморського району

20 лютого у великій залі засідань Приморської районної ради відбувся районний семінар-нарада з питань підготовки та проведення комплексу
весняно – польових робіт сільгосптоваровиробниками Приморського району в 2018 році. У семінарі прийняли участь голова районної ради Ніколенко О.В., голова райдержадміністрації Бєлічев С.А., заступник начальника відділу АПК Хіцай Н.В, представники відділів районної державної адміністрації, керівники різних служб району: Держпродспоживслужби, представники банків, постачальних організацій, керівники та головні агрономи сільгосппідприємств, фермерських господарств, представники заводу «ПРОММАШ» та науково – виробничого підрозділу компанії «5 елемент».

Черга денна семінару налічувала 11 питань, у тому числі презентації сільськогосподарської техніки та мікродобрив.

Відкрив роботу семінару голова Приморської районної адміністрації Бєлічев С.А. Привітавши присутніх, голова відзначив, що проведення подібних нарад з представниками аграрного бізнесу району, є доброю традицією, яку потрібно продовжувати та розширювати.

По першому питанню черги денної до присутніх звернувся голова Приморської районної ради Ніколенко О.В. Олег Вікторович розповів про невдалу спробу рейдерського захвату сільськогосподарських підприємств "Агротіс" і "Агротіс плюс", розташованих у Приазовському районі Запорізької області.

Нагадаємо, що 15 січня поточного року засновник сільськогосподарських підприємств "Агротіс" і "Агротіс плюс", намагаючись заповнити звітну документацію за минулий рік, не зміг увійти в електронну систему подання звітності. При зверненні до компетентних органів за роз'ясненнями дізнався, що його підприємства стали об'єктами рейдерського захоплення і у них з'явилися нові власники. Своїми шахрайськими діями рейдери заволоділи майже 9 тисячами гектарів землі, більш ніж 60 одиницями техніки і сотнями тонн врожаю. Доля цих підприємств була вирішена таким чином : продаж врожаю та майна, знищення робочих місць на селі та важкої праці багатьох людей. І тільки рішучими, сумісними діями членів Аграрної партії і Аграрного Союзу, при підтримці Асоціації фермерів вдалось відстояти права власника та повернути підприємства законному власнику. «Аграрії і фермери переконалися, що спільними зусиллями можна і потрібно себе захищати», - зазначив Олег Вікторович.

Другої виступила на семінарі заступник начальника відділу агропромислового комплексу Хіцай Н.В., яка зазначила, що почався новий сільськогосподарський рік. Основною задачею якого в аграрному секторі є успішне проведення весняно - польових робіт. Минулий рік приніс відмінні результати по зерновим культурам, валовий збір яких склав 122 тис.тонн зерна, а середня врожайність зернових 35 ц / га. Восени 2017 року посіяно 27,3 тис.га озимих культур, основа озимого клину - озима пшениця - 26,4 тис.га, або 96%, озимого ячменю - 906 га. Очікуваний валовий збір зерна складатиме 100,6 тис. тонн при середній врожайності 28,7 ц/га. За останні роки спостерігається тенденція зменшення у структурі посівних площ озимого та ярового ячменю, ярової пшениці, вівса, проса, сорго. З однієї сторони, це прогнозоване явище через низьку прибутковість культур, через несвоєчасне звільнення площ під пізніми культурами та несприятливих погодних умов на момент сівби. У Приморському районі збільшуються посіви гороху, в тому числі є господарства, які мають посіви озимого гороху. Горох є гарним попередником та має ціновий попит. Хочу підкреслити, що оптимальна структура посівних площ з посівами зернових не менше 35%, за останні роки, не витримується всіма господарствами району, подекуди не залишаються чисті пари. Технічні культури у 2017 році представлені соняшником, озимим рапсом, якими було засіяно 1372 га, але зійшло 727 га, і майже 645 га списано господарствами. Значні збитки понесли аграрії району через зміну кліматичних умов, відсутності опадів, недоотримання вологи. Врожайність цієї культури в нашому регіоні з кожним роком знижується, та й на зміну приходять інші культури, такі, як кориандр, гірчиця, льон.

Інші питання семінару, а це основні напрямки роботи в сфері насінництва та забезпеченість насінням, вимоги санітарного законодавства при проведені робіт з пестицидами та ядохімікатами, дотримання чинного законодавства у сферах карантину та захисту рослин, особливості експорту об’єктів регулювання до КНР та країн членів Євроазіатського економічного Союзу, державна реєстрація потужностей операторів ринку харчових продуктів, про ведення лабораторного контролю продуктів, були розкриті повністю запрошеними фахівцями.

У кінці семінару запрошенні агротехнічні компанії продемонстрували усім присутнім власну продукцію та технологію застосування (безводного аміаку), мінеральних добрив та сільськогосподарську техніку.