Податківці провели семінар для платників податків Приморського району

14 лютого 2018 року у Приморській районній раді фахівці Бердянського управління ГУ ДФС у Запорізькій області провели семінар для платників податків Приморського району. Відкрила семінар начальник Бердянського управління Федорова Оксана Володимирівна. Вона проінформувала присутніх про останні зміни в податковому законодавстві, які були внесені Законом України від 07 грудня 2017 року №2245-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році».

На семінарі обговорювались актуальні питання податкового законодавства стосовно орендної плати за земельні ділянки, сплати земельного податку, рентної плати та місцевих податків, адміністрування єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування тощо.

Податківці разом з представниками бізнесу обговорили проблемні питання щодо роботи системи блокування податкових накладних.

Також платники отримали актуальну інформацію про особливості оподаткування ПДФО та військовим збором у 2018 році окремих доходів та адміністрування єдиного податку і єдиного внеску.

На порядку денному також були питання оплати праці та трудових відносин, легалізації заробітної плати працівників.

Учасники семінару отримали відповіді на актуальні питання та практичні поради щодо сплати податків та зборів, подання звітності тощо.

Окремим питанням, на якому акцентувала увагу присутніх Оксана Федорова, стало питання про початок кампанії декларування доходів громадян, отриманих у 2017 році.

Керівник Бердянського управління звернула увагу присутніх, що метою декларування є не тільки сплата податку на доходи фізичних осіб до бюджету, а й повернення певної суми податку, яку платник сплатив зі своєї заробітної плати упродовж минулого року. Витрати, які платник податку має право включити до податкової знижки, прописані у Податковому кодексі, зокрема, це плата за навчання, сума витрат на сплату страхових платежів і пенсійних внесків, частина суми відсотків, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом тощо.

Останній день подачі декларації – 02 травня 2018 року. Сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в річній податковій декларації, потрібно до 1 серпня 2018 року.

Для отримання податкової знижки річну декларацію про майновий стан і доходи можна подавати протягом усього поточного року.

Наприкінці свого виступу начальник Бердянського управління Оксана Федорова закликала приморчан активно долучатися до деклараційної кампанії та наголосила, що добровільне декларування доходів свідчить про високу податкову культуру громадян та їх свідоме виконання конституційного обов’язку, адже податок на доходи фізичних осіб, який сплачується від отриманих доходів є основним джерелом наповнення місцевого бюджету.