Відбулося засідання двадцять першої (позачергової) сесії Приморської районної ради Запорізької області

9 лютого у великій залі Приморської районної ради відбулося засідання двадцять першої (позачергової) сесії Приморської районної ради сьомого скликання. На розгляд депутатів було надано 7 питань порядку денного, у тому числі «Різне». Першою було розглянуто інформацію Бердянської місцевої прокуратури за підсумками роботи у 2017 році на території Приморського району Запорізької області. Доповідачем з даного питання був керівник Бердянської місцевої прокуратури В.І. Рудий. Депутатами звіт прийнято до відома.

Основним же питанням позачергової сесії було затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, що передається в оренду ТОВ «Приморська вітроелектростанція» для будівництва та обслуговування вітроелектростанції.

Дане питання під час проведення постійної комісії викликало жваву дискусію між депутатами та представником ТОВ «Приморська вітроелектростанція», але під час президії головам фракцій представник ТОВ «Приморська вітроелектростанція» відповів на всі поставленні питання. Загалом питання стосувалися відстані розташування вітроелектрогенераторів від населеного пункту та вплив на здоров’я та комфорт населення проживаючого неподалік. Представник компанії пояснив, що за вимогами щодо розташування вітроелектрогенераторів мінімальна відстань складає 400 метрів, при цьому всі станції будуть розташовані не менш, ніж за 1,5 км від населених пунктів. Друге питання стосувалось плану соціального партнерства між Приморською ВЕС ДТЕК та Приморською ОТГ і Борисівською сільською радою, представник Приморської ВЕС повідомив присутнім, що Приморська ВЕС готова інвестувати в розвиток території в 2018 році близько 5 млн. гривень, не зважаючи на те, що законодавець звільнив компанії альтернативної енергетики від інвестицій у соціальні програми.

Іншим, не менш важливим питанням, яке було розглянуто - це звернення депутатів Приморської районної ради до голови та депутатів Запорізької обласної ради та голови Запорізької обласної державної адміністрації, до інших районних рад та ОТГ області, щодо зменшення обсягу «Дотації з місцевого бюджету іншим місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету». Під час формування місцевого бюджету Приморська районна рада керувалась рішенням Запорізької обласної ради від 30.11.2017 №63 «Про обласний бюджет на 2018 рік», згідно якого для утримання закладів освіти та охорони здоров’я передбачалась передача з обласного бюджету до бюджету Приморської районної ради «Дотації з місцевого бюджету іншим місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету» у сумі 9481,6 тис.грн. Ці кошти було заплановано використати на виплату заробітної плати та нарахувань на неї технічному персоналу загальноосвітніх шкіл (далі ЗОШ) району, придбання продуктів харчування для загальноосвітніх навчальних закладів, оплату комунальних послуг по установах освіти і охорони здоров’я у повному обсязі. Щоб повністю забезпечити заробітною платою технічний персонал ЗОШ в місцевому бюджеті було передбачено ще 3305,016 тис. грн. власних коштів.

Бюджет Приморської районної ради станом на 01.01.2018 року був збалансований. Проте відповідно до рішення Запорізької обласної ради від 25.01.2018 №10 «Про внесення змін і доповнень до рішення обласної ради від 30.11.2017 № 63 «Про обласний бюджет на 2018 рік» дохідну частину загального фонду бюджету Приморської районної ради необхідно зменшити на 5363,1 тис.грн. Як зазначив голова районної ради Ніколенко О.В., таке рішення було прийнято тільки у Запорізькій області та воно має досить істотний вплив на функціонування бюджетних установ району, адже буде потребувати від районного бюджету пошуку додаткових вільних коштів, які наразі відсутні. Депутатами звернення підтримано одноголосно.

Також депутатами на 21-ій (позачерговій) сесії Приморської районної ради було розглянуто Програму розвитку галузі молочного скотарства в сільськогосподарських підприємствах та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативах Приморського району на 2018-2019 роки, розглянуто передачу в оренду приміщення, розташованого за адресою: м.Приморськ вул.Центральна, 26, під склад для зберігання технічних засобів реабілітації.