Відбулося засідання двадцятої (позачергової) сесії Приморської районної ради

16 січня у великій залі Приморської районної ради відбулося засідання двадцятої (позачергової) сесії Приморської районної ради сьомого скликання. На розгляд депутатам було надано 9 питань порядку денного. До основних сесійних питань можливо віднести, дострокове припинення повноважень депутата Приморської районної ради Штенгелова М.В. у зв’язку з обранням його депутатом до Новоолексіївської сільської ради об’єднаної територіальної громади на перших місцевих виборах 24 грудня 2017 року та визнання повноважень депутата Приморської районної ради Запорізької області сьомого скликання Гончар Наталі Василівни від Приморської районної організації Аграрної партії України.

Зміни у депутатському корпусі викликали необхідність внесення змін до складу постійних депутатських комісії та депутатських фракцій, та президії Приморської районної ради. Головою постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку та бюджету було обрано депутата Приморської районної ради Онишко О.В., до складу бюджетної комісії також увійшов Шептій М.М. Заступником голови постійної депутатської комісії з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та охорони навколишнього середовища було обрано депутата Панченко С.В. До складу постійної комісії з питань освіти, культури і туризму, у справах молоді, фізичної культури та спорту увійшла Гончар Н.В.

Другим з основних питань було надання згоди на передачу комунальних закладів зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, м.Приморськ Приморського району Запорізької області до комунальної власності Новоолексіївської сільської ради Приморського району Запорізької області, а саме дошкільний навчальний заклад («Навчально - виховний комплекс «Новоолексіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - Дошкільний навчальний заклад») та дві загальноосвітні школи (КЗ «Мануйлівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів», КЗ «Петрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів»).

Депутатами було внесено зміни до Порядку призначення на посаду керівників загальноосвітніх навчальних закладів комунальної форми власності Приморського району Приморської районної ради Запорізької області в частині вимог до кандидата на посаду та строку дії контракту.

Затверджено розпорядження голови Приморської районної ради розпорядження від 29.12.2017 № 13 «Про звільнення з посади редактора комунального підприємства "Редакція газети "Приморський степ" Булгак В.М.» та розпорядження від 02.01.2018 №1 «Про покладення виконання обов’язків редактора комунального підприємства "Редакція газети "Приморський степ" на Старінка А.С.».

У останньому питанні «Різне» головний лікар КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Найда Олександр Васильович повідомив присутнім, що 29 грудня 2017 року Президент України підписав проект Закону України «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів», що є продовженням медичної реформи первинної ланки в Україні, яка розпочалася з 1 січня 2018 року, а з квітня 2018 року кожному мешканцю Приморського району необхідно обрати «сімейного» лікаря незалежно від свого місця проживання, незалежно від того, де лікар працює – в поліклініці, приватній клініці чи має власну практику. Проблемним питанням залишається збереження сільських фельдшерсько-акушерських пунктів та медичне обслуговування сільського населення. Реформа не передбачає фінансування ФАПів, з цього приводу Олег Вікторович Ніколенко рекомендував сільським головам провести спільну роботу з головним лікарем КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» з визначення кількості мешканців щодо обрання лікарів та розрахувати додаткове фінансування з сільських бюджетів для збереження існуючих сільських ФАПів.