Семінар-нарада з міським та сільськими головами з актуальних питань

11 січня у великій залі Приморської районної ради відбувся семінар-нарада Приморської районної державної адміністрації з міським та сільськими головами. Участь у семінарі-нараді узяв голова Приморської районної ради Ніколенко О.В.

План семінару включав питання організації роботи із погашення заборгованості зі сплати за землю фізичними особами на території Приморського району – доповідач - начальник Бердянського управління Головного управління ДФС України в Запорізькій області Федорова Оксана Володимирівна; виконання заходів щодо оновлення генеральних планів забудови населених пунктів Приморського району – доповідач - начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації, головний архітектор району Губарь Оксана Іванівна; вжиття заходів із охорони та раціонального використання полезахисних лісосмуг на території Приморського району – доповідач - заступник начальника відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Хіцай Наталія Вікторівна; про хід реформування первинної ланки в галузі охорони здоров’я Приморського району – доповідач - головний лікар КП „Приморський районний центр первинної медико-санітарної допомоги” Найда Олександр Васильович.

Відкривши роботу семінару-наради, голова Приморської РДА Бєлічев С.А. передав слово для виступу начальнику Бердянської ДФС Федоровій О.В. «В цілому планові показники з земельного податку за 2017 рік у Приморському районі виконано у повному обсязі, але існують певні проблеми з заборгованістю з земельного податку по фізичним особам у сумі 290,2 тис.грн.», - зазначила Оксана Володимирівна. В ході дискусії з головами сільських рад було визначено необхідність проведення звірки платників податків за землю та актуалізації баз даних ДФС та сільських рад для усунення можливого нарахування податку пільговим групам населення, оновлення інформації щодо власників земельних ділянок (зміна власника) та інше.

Жваву дискусію викликало питання охорони лісосмуг району. Як зазначив Олег Вікторович Ніколенко, дане питання вже піднімається 15 років без подальшого вирішення. Держава повинна законодавчо покласти функцію з охорони, обслуговування та збереження лісосмуг на державні лісові господарства та інші державні установи. Нерозподілені лісові смуги, відповідно до Лісового кодексу України, дорівнюються до природних лісів та належать державі. Збиток та шкода від незаконної вирубки наноситься в першу чергу державі та народу України. Присутній на нараді керівник Бердянського державного лісового господарства Мілько С.І. повідомив присутнім, що у Запорізькій області, а саме у Токмацькому районі вже є два судових прецеденти, де за вирубку лісосмуг, а по суті нанесення збитків державі, ухвалено рішення щодо компенсації цих збитків та притягнуто до відповідальності винних осіб. Це стало можливим завдяки злагодженим діям як лісового господарства, так і сільських рад. Олег Вікторович Ніколенко та Бєлічев Сергій Анатолійович рекомендували головам сільських рад вивчити та перейняти досвід сусідів. Від голови Приморської РДА Бєлічева С.А. надійшла пропозиція, розробити районну програму захисту лісосмуг районну та надати її на розгляд депутатам Приморської районної ради.

Доповідаючи по останньому питанню наради, головний лікар КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Найда Олександр Васильович, повідомив присутнім, що 29 грудня 2017 року Президент України підписав Проект Закону «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів», що є продовженням медичної реформи первинної ланки в Україні, яка розпочалася з 1 січня 2018 року, а з квітня 2018 року кожному мешканцю Приморського району необхідно обрати «сімейного» лікаря незалежно від свого місця проживання, незалежно від того, де лікар працює – в поліклініці, приватній клініці чи має власну практику. Пацієнт і лікар підписуватимуть декларацію про обслуговування – це буде швидкий і зручний для пацієнта процес. Порядок надання медичної допомоги визначатиме обов’язки лікаря і те, яку саме первинну медичну допомогу гарантовано нададуть пацієнту і оплатять із бюджету. Декларація про вибір лікаря пацієнтом буде підставою для отримання лікарем коштів за обслуговування пацієнта (у разі дотримання лікарем встановленого Порядку надання первинної медичної допомоги). У разі відсутності договору у медичній допомозі вам не відмовлять, але лікар не отримає заробітну платню. На першому етапі реформи, якщо у людини виникла потреба звернутися до лікаря, а декларацію ще не уклали, не варто хвилюватись: слід звертатись до відповідного закладу і отримати допомогу. Однак підписання декларації не слід відкладати, аби отримати фінансування на медичну допомогу в майбутньому.