Звіт голови Приморської районної ради Запорізької області сьомого скликання Ніколенка О. В. продовження

Діяльність Приморського комунального підприємства технічної інвентаризації Приморської районної ради Запорізької області у 2018 році була направлена на розширення сфери діяльності та підготовки до виконання нових видів послуг, в тому числі оцінювальних послуг.

За 9 місяців 2018 року підприємством надано послуг на загальну суму 390,2 тис. грн. (у порівнянні за 2017 рік – 443,8 тис. грн.) : виконано робіт з технічної інвентаризації нерухомого майна юридичних осіб, місцевих рад – 37; виконано робіт з технічної інвентаризації житлових будинків, що належать громадянам – 298; підготовка документів для приватизації житла – 5; інвентаризація гаражів, дач, садових будинків – 11; - відповіді на запити громадян, підприємств, організацій, державних установ та інших – 402; внесення змін в технічні паспорти – 4.

Кількість виконаних підприємством послуг з технічної інвентаризації та інших склала 355 замовлень.

Фінансовий результат діяльності підприємства до оподаткування за 9 місяців 2018 року склав збиток – 18,2 тис.грн.

Головними проблемним питанням підприємства в 2018 році є відсутність великих замовлень на послуги підприємства та значне зменшення кількості замовлень з боку як юридичних так і фізичних осіб, прогноз таких замовлень непередбачуваний особливо в умовах кризи та скорочення обсягів будівництва, падіння продажу нерухомості на вторинному ринку, конкуренції приватних підприємців, що також надають послуги з інвентаризації. Всі замовлення виконуються в поточному режимі, черги на виконання замовлень відсутні. В разі подальшого скорочення кількості замовлень не виключено що до кінця 2018 року виникне необхідність в переведенні на неповний робочий день працівників підприємства, якщо буде потреба.

КП «Редакція газети «Приморський степ» є частково дотаційним і фінансується відповідно до Програми підтримки друкованого ЗМІ, яка щороку затверджується сесією районної ради.
З 2019 року у зв’язку з проведенням роздержавлення комунальних ЗМІ редакція газети «Приморський степ» буде виведена із комунальної власності районної ради та буде перетворена членами її трудового колективу у суб'єкт господарювання.

Комунальна установа «Районний методичний центр» Приморської районної ради згідно штатного розпису має 13 ставок працівників, з них 4 методисти (один методист сумісник). У березні 2018 року чисельність ставок працівників зменшено з 26 до 13. З метою реалізації Концепції Нової української школи у 2018 році здійснена і продовжує здійснюватися системна робота з підготовки педагогічних працівників та керівників закладів загальної середньої освіти до роботи в умовах НУШ.

У період з березня по червень 2018 року проведено тренінги для вчителів, які навчають учнів перших класів у 2018/2019 н.р. (проведено 3 очні сесії, для 22 вчителів району та ОТГ тренером РМЦ); тренінги для заступників директорів закладів загальної середньої освіти «Нова українська початкова школа: управлінський аспект», у червні 2018 року здійснено підготовку учителів іноземних мов - 12 вчителів, «Фізична культура» - 12 вчителів та «Мистецтво» - 13 вчителів, які навчають учнів перших класів у 2018/19 н.р. У серпні та жовтні 2018 року проведено тренінги для 24 вчителів початкових класів, які навчатимуть першокласників у 2019\2020 навчальному році.

Методистами РМЦ проведена робота щодо участі учнів шкіл у творчих конкурсах різного рівня. Маємо призові місця у 8 конкурсах ( 42 учні), які відбулися у травні-вересні 2018 року. З метою підвищення професійного рівня молодих педагогів працює районна “Школа молодого вчителя” для 25 молодих спеціалістів ЗЗСО району. В обласній виставці “Освіта Запорізького краю” було представлено педагогічний досвід 8 закладів загальної середньої освіти району. Досвід 2 педагогів відзначено Дипломами ІІІ ступеня (Драганова В.А., Маринівська БЗОШ, Котляр Л.М., Партизанська ЗОШ), усі інші отримали Диплом учасника: Орлівська, Юрьївська, Коларівська, Борисівська, Зеленівська ЗОШ.

Створюючи новий освітній простір рівних можливостей для всіх дітей, в Приморському районі на умовах співфінансування з Приморською ОТГ з 01.01.2018 року створено комунальну установу з підтримки інклюзивної освіти – «Інклюзивно-ресурсний центр» Приморської районної ради Запорізької області (скорочено КУ ІРЦ) та затверджено її Статут (рішення Приморської районної ради від 19.09.2017 №29). В інклюзивно-ресурсному центрі працюють вчитель-логопед (1 ставка), вчитель-дефектолог (0.25ставки), практичний психолог (0.25ставки), бухгалтер (0.5 ставки). Підписано Договори про співпрацю з закладами освіти Приморського району та Приморської ОТГ, медичними закладами району на залучення необхідних спеціалістів у проведенні комплексної оцінки з метою визначення особливих освітніх потреб дитини, розроблення рекомендацій щодо програми навчання, особливостей організації психолого-педагогічної допомоги. Педагогічними фахівцями КУ ІРЦ проведено комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку 91 дитини. Спеціалісти КУ ІРЦ проводять корекційно-розвиткові заняття з дітьми відповідно висновків про комплексну оцінку. Всього за звітний період відвідували заняття зі спеціалістами 50 дітей. Організовано консультативний пункт «Школа для батьків», за консультацією до фахівців КУ ІРЦ звернулись батьки 415 дітей. Всього за звітний період до центру було 700 звернень батьків та педагогів, яким були надані необхідні рекомендації.

Рішенням сесії районної ради від 20.03.2018 № 10 затверджено Програму розвитку комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» на 2018 рік для обладнання ресурсної кімнати універсальним комп’ютерним комплексом з корекційно-розвивальним та навчально-програмним забезпеченням «Живий звук». З районного бюджету виділено кошти у сумі 60 000 грн.

Станом на 01.09.2018 року кількість учнів в КЗ «Банівська ЗОШ І-ІІ ступенів» Приморської районної ради Запорізької області становила 79 учнів. В початковій школі – 34 дитини, в середній ланці – 45. Середня наповнюваність класів становить близько 9 учнів. Освітній процес здійснюють 13 вчителів, що працюють за основним місцем роботи та 2 сумісника. Укомплектованість закладу педагогічними кадрами складає 100%.
Згідно зі ст. 5 Закону України «Про охорону дитинства» в школі організоване безкоштовне харчування для учнів 1-4 класів -31 дитина та дітей з малозабезпечених сімей (7 дітей), дітей під опікою (3 дитини), дітей учасників АТО – 5 дітей.

За 2018 рік у навчальному закладі виконано за бюджетні кошти Поточний ремонт ганку; поточні ремонти класних кімнат, приміщень школи, вестибюля; обладнано 1 клас Нової української школи, замінено електролічильники, придбано спортивну форму для дітей позбавлених батьківського піклування(1800 грн,); придбано 1 фліпчарт (1800), меблі для 1 класу (39203), дидактичні матеріали для 1 класу (29816), пробкову дошку (690 грн.), комплект стендів (2962 грн.), 1 комплект мультимедійного обладнання (9942), 1 ламінатор (3000), класні журнали (900), поточний ремонт комп’ютерного класу.

Крім того, школа активно працює у тісному контакті з батьками, громадськими організаціями, сільською радою, з приватним підприємством «Банівка» на чолі з директором В.В. Ніколенко. У школі є постійні спонсори: приватні підприємці Шпакова Н.Д, Доскоч Т.В, Портнов А.Д. Шамрай Д. Протягом багатьох років велику допомогу надає ПСП «Банівка» - новорічні подарунки для дітей 4200 грн., хліб, цукор та булочки для харчування учнів – 35 тисяч грн., водопостачання.

У 2018/2019 навчальному році в КЗ «Інзівська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів» працюють 18 педагогічних працівників і 1 сумісник та 13 працівників із числа обслуговуючого персоналу. В школі навчається 117 учнів в 11 класах, середня наповнюваність - 10 учнів. В школі відкрито 2 класи з інклюзивною формою навчання.

Будівля школи прийнята в експлуатацію 41 рік тому. Але, незважаючи на її вік і зношеність, адміністрація школи разом із колективом постійно працює над удосконаленням матеріально – технічної бази, підтриманню її в робочому стані.

Адміністрація школи активно співпрацює з батьками, підприємцями, Інзівською сільською радою, яка надає велику допомогу школі з укріплення матеріальної бази.

За кошти районного бюджету придбано для школи меблі, дошки шкільні, жалюзі, освітлювачі, спортінвентар на суму близько 80 000 грн., а також дидактичні матеріали та обладнання, класні журнали, спортивна форма на суму 16 702 грн, на інклюзію виділено – 9345 грн.

Інзівська сільська рада не залишається байдужою до проблем школи, постійно підтримуючі і фінансуючи (в цьому році становить 16 290 000 грн.)

За кошти Інзівської сільської ради організовано харчування дітей не пільгової категорії та дітей воїнів АТО вартість 11 гривень за одне відвідування на суму 34000 грн.

Для організації харчування потрібні моніторингові дослідження (води, змиви) вартість яких становить 4100 грн.

В червні 2018 року замінено 15 вікон в 5 класних кімнатах на суму 114800 грн. Виготовлення проектно-кошторисної документації капітального ремонту покрівлі будівлі 10000 грн. Школа активно співпрацює з підприємцями з питань укріплення матеріальної бази. Гендиректор ТОВ «Вільне» Цонєв А.В. протягом навчального року виділяв автобус на спортивні змагання, завоз питної води, грунту, тощо.
Залишаються проблемними такі питання :
- Потребують заміни 35 вікон будівлі школи на енергозберігаючі;
- Необхідний капітальний ремонт даху школи.

Комунальний заклад КЗ «НВК «Єлисеївська ЗОШ І-ІІІ ст.. – ДНЗ» нараховує 105 учнів, 22 вихованці, 19 педагогічних працівників, 10 технічних працівників.

За 2018 рік за рахунок коштів державного, районного та сільського бюджетів покращено матеріально-технічну базу школи, а саме придбано: господарчих товарів, канцтоварів, матеріалів для навчання на суму 18720 гривень. Значну суму коштів виділено на облаштування 1 класу НУШ. Було придбано телевізор, меблі, дидактичний матеріал, проведено ремонт класної кімнати на загальну суму 96598,00 гривень.

В КЗ «Партизанська ЗОШ І-ІІІ ступенів» на початку 2018-2019 року навчанням в 1 класі охоплено 20 дітей, всього навчанням у школі станом на 01.11.2018 р. охоплено 144 учнів згідно списків мікрорайону.

Організація шкільного харчування в Партизанській школі здійснюється на належному рівні – за кошти районного бюджету. На сьогодні харчується 72 дитини, постачання продукції здійснюється підприємством «Світанок» та ПСП «Банівка».

Організовано підвозяться до школи всі діти мікрорайону – всього 49 учнів, 3 педагогів. З цією метою адміністрацією створено належні умови (видано накази, проведено інструктажі з правил техніки безпеки, призначено старших). На належному організаційному та виконавчому рівнях організовано роботу по профілактиці правопорушень. Як результат - жодного правопорушення протягом навчального року, відсутність учнів школи на обліку в кримінальній міліції у справах неповнолітніх.

Знайдено спільну мову із сільським головою Старохатнім С.О., при цьому треба відзначити що в минулому навчальному році нам вдалося організувати відпочинок учнів школи з використанням шкільного автобуса (екскурсії до районного музею, поїздки на море ). Завдяки сільській раді виділено кошти в розмірі 100 000 грн. для оплати електроенергії та організації харчування учнів 1-4 класів та дітей пільгових категорій.

Школа активно використовує можливості Інтернету, після підключення до швидкісного інтернету кожний вчитель та учень має можливість отримувати потрібну інформацію, продовжуються роботи по створенню інформцентру. Було завезено меблі, придбано комп’ютер, акустичну систему, продовжується створення сучасної медіа теки. Завдяки спонсорам отримано в подарунок друкарський комплекс та новий комп’ютерний клас на 6 робочих місць. Завдяки отриманню нового класу вдалося забезпечити учителів початкових класів ноутбуками – 4 одиниці, окрім того ноутбуки отримав адміністративний персонал – заступник директора школи з НВР, педагог-організатор, медсестра.

Крім того, з районного бюджету було виділено 7060 грн на проведення поточного ремонту.

Постійно здійснюється робота із спонсорами школи. Щороку ми отримуємо підтримку з боку депутата районної ради Вдовченко М.К. (ПСП «Кузьмич»), від Вдовченко Д.М., ФГ «Короленко О.І»., підпрємця -Клименко О.І, ПП «Глушко»- Глушко С.О., ГлушкоТ.В., ФГ «Хвиля» Сараєв С.М. Кошти спонсорів ідуть на здійснення ремонту школи, організацію та проведення Новорічних та Різдвяних свят та інших заходів.

На початок 2018/2019 навчального року в КЗ «Зеленівська ЗОШ І-ІІІ ст. природничо-математичного напряму» було відкрито 11класів, із них 1-4-х-4 класи, 5-9-х -5 класів, 10-11-х - 2 класи. Мова навчання — українська. Усі діти в мікрорайоні школи охоплені навчанням.Станом на 01.11.2018 року кількість учнів становить 69 чоловік. Напрямок профілізації навчання в школі - природничо-математичний напрям: біолого – фізичний профіль у 10-11 класах. У школі працює 16 учителів. 100% від загальної кількості педпрацівників мають вищу освіту на рівні спеціаліста та магістра.

Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального харчування дітей протягом перебування у школі. Учні 1-4 класів, діти-сироти, діти-інваліди, діти учасників АТО забезпечуються безкоштовним одноразовим харчуванням. Гарячим харчуванням охоплено 34 учня, харчування здійснюється згідно графіку у їдальні школи. Як додаток до денного раціону дітей у школі працює буфет для учнів 5-11 класів.

Протягом звітного періоду систематично здійснювалася виплата заробітної плати, оплата комунальних послуг. Забезпеченість для виплати заробітної плати 100%, харчування учнів 100%, комунальні 100%. Зеленівська сільська рада виділила для харчування учнів на 2018 рік не пільгової категорії 47476 грн., для оплати комунальних – 23752 грн., на матеріали 5000 грн. Використання бюджетних коштів (договори, акти, звіти) опубліковуються школою на Єдиному веб-порталі використання публічних коштів та на сайті школи.

Для створення сучасного освітнього середовища НУШ, яке забезпечить необхідні умови, засоби і технології для надання якісних освітніх послуг здобувачам освіти, безпечного і комфортного перебування, було освоєно 77356 грн.

Благодійну допомогу здійснили підприємці: підвіз питної води Ермолов І.І., Вороніна Л.М., Терзієв І.В. та інші підприємці села.

Залишається проблемою в школі заміна вікон на енергозберігаючі згідно програми по енергозбереженню в частині заміни вікон, яка включена до програми соціально-економічного розвитку Приморського району - капітальний ремонт вікон школи – є кошторисна документація та експертиза на суму 1311.212 тис. грн.

У КЗ «Борисівська ЗОШ І-ІІІ ступенів» навчається 115 учнів. За програмою Нової української школи навчається 23 першокласника. Державні кошти, які виділялися на 1 клас освоєні на 100%. Освітній процес здійснюють 21 педагогічний працівник. З них два сумісника та два асистента вчителя інклюзивного класу. У 2018/2019 н.р. у 1 та 2 класах навчаються 3 учня за інклюзивною формою навчання.

Гарячим безкоштовним харчуванням забезпечено 20 учнів з малозабезпечених сімей та 3 учня, які навчаються за інклюзивною формою навчання. Гарячим харчуванням забезпечені всі учні закладу. Борисівська сільська рада забезпечує оплату 40% вартості обіду учнів не пільгової категорії, а батьки учнів 60% вартості обіду.

Організовано підвіз учнів та вчителів. Шкільний автобус підвозить 54 учня та 4 вчителів до закладу. У закладі працюють спортивний та вокальний гуртки.

За звітний період оновили освітнє середовище: поклали лінолеум у коридорах І та ІІ поверхів, замінили світильники у коридорі ІІ поверху, учительській та у трьох класах, поставили 4 нових умивальника біля їдальні та поклали плитку на стіні біля умивальників, придбали нові дошки для класних кімнат.

Борисівська сільська рада оплачує підвіз учнів до школи, виділила 39 000 грн на оплату 40% харчування учнів не пільгової категорії, 45000грн на електроенергію.
Проблемні питання:
1. Оновлення комп’ютерної техніки закладу.
2. Заміна даху основної будівлі закладу.
3. Придбання плити в їдальню.
Комунальний заклад «Орлівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Приморської районної ради Запорізької області створений за рішенням Приморської районної ради Запорізької області від 15.08.2013 №13. У школі працюють 17 педагогічних працівників. Станом на 01.09.2018 року мають повну вищу педагогічну освіту. Контингент учнів становить 93.
У школі організовано одноразове безкоштовне харчування школярів за рахунок коштів сільської ради для таких категорій дітей: учнів початкової ланки 1-4 класів (38), діти учасників АТО (1) – всього 39 учнів. За кошти районного бюджету отримують гаряче харчування діти-сироти та позбавлені батьківського піклування (3 учня ), діти з малозабезпечених сімей 1-11кл (6) - усього 9 учнів.

Вартість харчування учнів 1-4 класів та учнів пільгової категорії складає 11 грн. в день на 1 учня.

Для обладнання 1 класу нової української школи було придбано:
комплект меблів (11 парт, 11 стільців, 1 диван, 12 столиків та 12 стільців до них, 9 шаф, 2 полиці, 1стелаж); комплект дидактичних засобів навчання; 2 коврика; 1 телевізор; 1 ламінатор; 1 кольоровий багатофункціональний пристрій (друкування, сканування, копіювання).

Комунальний заклад «Вячеславська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» є комунальною власністю Приморської районної ради Запорізької області. Управління та фінансування здійснюється відділом освіти Приморської РДА, якому делеговані відповідні повноваження.

Будівля школи прийнята в експлуатацію в 1975 році, земельна ділянка, яка належить школі, має площу 0,7748 га. Загальна площа школи 1621 м2.

У школі працює 10 педагогічних працівників ( у т.ч. 1 сумісник) і 8 працівників із числа обслуговуючого персоналу. Навчаються в школі 28 учнів: 13 учнів – 2-4 кл; 15 учнів – 5-9 кл. Школа забезпечена штатними працівниками на 100 %. Всі вчителі мають вищу педагогічну освіту, першу кваліфікаційну категорію мають 4 вчителі, другу – 4, спеціалістів – 2 учителів.

В школі організоване гаряче одноразове безкоштовне харчування для учнів початкових класів, дітей пільгових категорій. Також мають змогу харчуватися у їдальні учні 5 – 9 класів за кошти батьків.

Адміністрація школи разом з колективом, батьками постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані. Фінансування потреб школи проводиться відділом освіти Приморської РДА. На жаль, цього недостатньо для утримання школи, тому окрема вдячність батькам, випускникам школи, приватним підприємцям, які допомагають у цьому.

У 2018 році за рахунок субвенції школою були придбані матеріали для НУШ на суму 16 592,00 грн.

Ведеться робота щодо залучення спонсорських коштів. Приватними підприємцями Турлаковим Д.В., Пейчевим О.І. і Кара А.Д. у листопаді 2018 року було надано матеріальну допомогу на суму 3 000,00 грн. для придбання необхідних матеріалів для ремонту лінії електропостачання.

Сільський депутат Кара В.Д. надала матеріальну допомогу у сумі 1 000,00 грн. для придбання шпалер для учительської кімнати.

Регулярно і своєчасно здійснюється виплата заробітної плати, надбавок, доплат працівникам школи. Сума надбавки педагогів становить 20%. Вчасно здійснюється сплата за спожиті школою енергоносії, комунальні послуги.

КЗ «Нельгівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» забезпечує комплексну програму розвитку дітей у системі безперервної освіти, доступність навчання для всіх дітей мікрорайону. На початок 2018 року у школі навчалося 55 учнів, на даний час – 46 учнів. На жаль, в школі наявні неповні класи (до 5 учнів), тому у серпні школа реорганізована зі школи І-ІІІ ступенів у школу І-ІІ ступенів. Педагогічними кадрами у 2018 році школа забезпечена повністю. В школі працюють 11 педагогів.

Протягом 2018 року покращувалася матеріально-технічна база школи, а саме: для 1 класу НУШ були придбані меблі (антисколіозні одномісні парти, шафи для дидактичних матеріалів, крісла для осередку відпочинку, стіл для групової роботи учнів, фліп-чарт), комп’ютерна техніка( кольоровий МФУ, мультимедійний проектор, ламінатор, планшети) та розтратні матеріали до них, дидактичне обладнання (роздатковий матеріал з української мови, англійської мови, математики, муляжі, мікроскоп, набір лабораторний, глобуси, колекції природних матеріалів та інш.) З допомогою Зеленівської сільської ради була замінена електроплита у харчоблоці.

В КЗ «Маринівська БЗОШ І-ІІІ ступенів» навчається 36 учнів. Педкадрами школа укомплектована повністю. У школі організовано гаряче харчування учнів 1-4 класів, дітей учасників АТО, дитини, позбавленої батьківського піклування. З метою укріплення матеріальної бази виконаний поточний ремонт, замінено 7 старих вікон на енергозберігаючі склопакети. Придбані меблі, навчальне обладнання та дидактичний матеріал для 1 класу Нової української школи на суму 65 800 грн. Позабюджетні кошти не залучались, окрім коштів Вячеславської сільської ради на суму 18 000 грн. на харчування учнів початкової школи.

КЗ «Радолівська ЗОШ І-ІІІ ступенів» з потужністю 120 осіб має контингент 74 учні, що становить 88% завантаження шкільного приміщення. Станом на 01.09.2018 в закладі 7 повних класів, 3 класи з наповненістю менше 5 учнів, першого класу немає; середня наповненість класів складає 10 осіб. До закладу підвозяться 22 учні із с.Гюнівка. 4 учнів 10 класу із с.Нельгівка, які виявили бажання отримати загальну середню освіту в школі с.Радолівка. Для учнів 1-4 класів та учнів 5 класу, які підвозяться, працює група продовженого дня.

Навчальний заклад забезпечений педагогічними кадрами 100%.

Особлива увага приділяється збереженню здоров’я учнів. Всі учні (100%) охоплені гарячим харчуванням. Учні пільгових категорій харчуються за кошти районного бюджету. Учні таких категорій, як інваліди, діти воїнів АТО, учні початкових класів не пільгових категорій харчуються за кошти, виділені Гюнівською сільською радою (протягом 2018 року було виділено 22000 грн).

Матеріально-технічна база закладу у задовільному стані. Всі навчальні кабінети оснащені новими партами, стільцями, дошками. Проведено поточний ремонт всіх приміщень школи. Ремонтні роботи проводилися за зекономлені закладом кошти (10 000 грн) та добровільну допомогу батьків.

В КЗ «Юр’ївська багатопрофільна ЗОШ І-ІІІ ступенів» навчається 81 учень. В школі працюють 14 педагогічних працівників та 11 – з числа обслуговуючого персоналу. Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального харчування дітей під час перебування у школі. Учні 1-4 класів були забезпечені одноразовим харчуванням за кошти районного бюджету протягом двох місяців, далі за кошти сільської ради, та 17 учнів пільгових категорій харчуються за рахунок районного бюджету. Всього гаряче харчування отримують 37 учнів початкових класів і 9 учнів з малозабезпечених сімей.

Поповнення матеріальної бази школи відбувається за рахунок об’єднання різних джерел – обласна субвенція, районна, місцевий бюджет сільської ради та участь спонсорів і батьків. Придбано обладнання для Нової української школи, проведено поточний ремонт покрівлі будівлі школи. Активно співпрацює навчальний заклад із сільською радою, яка фінансує підвоз дітей на змагання, забезпечення питною водою та харчування дітей початкової ланки, оплату комунальних послуг. Спонсорська допомога школі склала ФГ «Панченко Н.Г.» - 35460 грн., ПП «Сократ» - 11000 грн, допомога депутата районної ради Панченко С.В. – 5000 грн.

В Комунальному закладі КЗ «НВК «Коларівська ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ» навчається 61 учень у восьми класах і працює 18 учителів. Педагогічний колектив створює комфортне середовище для максимального прояву і реалізації творчості та інтелектуального потенціалу учнів і вчителів, які є учасниками багатьох творчих конкурсів районного рівня. Якість знань по навчально – виховному комплексу склала 59%.

Придбані меблі, навчальне обладнання та дидактичний матеріал для 1 класу Нової української школи на суму 100549 грн. за рахунок спів фінансування з обласного та районного бюджетів. Частка доле участі сільської ради склала 21 500 грн.

В Комунальному закладі КЗ «НВК «Єлизаветівська ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ» в одинадцяти класах навчається 89 учнів (з них 30 учнів 1-4 класів) і 23 вихованці ДНЗ. Педагогічний колектив нараховує 19 учителів; працівників з числа обслуговуючого персоналу – 13. Гарячим харчуванням у школі забезпечено 30 учнів початкових класів та 12 дітей пільгових категорій. В закладі організовано підвіз 21 учня та 2 вчителів шкільним автобусом.

З метою укріплення матеріальної бази школи придбано меблі та обладнання для НУШ на суму 50 129 грн.(частка з районного бюджету склала 12202 грн.). Також придбано меблі для кабінетів у 5 та 10 класах, проведено поточний ремонт приміщень, закуплено посуд для їдальні, спортінвентар, замінено двері у класних кімнатах, оновлено систему водопостачання та водовідведення, замінено сантехніку у їдальні та ДНЗ. Залучено спонсорських коштів ВАТ «Єлизаветівське» на суму 33818 грн на заміну вікон на енергозберігаючі та жалюзі. Також школі допомагає сільська рада у організації харчування (4500грн.) та у придбанні меблів для НУШ на суму 15000 грн.

Інформація комунальних закладів ще раз підтверджує, що депутати районної ради не стоять осторонь проблем освіти, медицини, інших установ і служб району та простих громадян – мешканців нашого району, а сприяють їх вирішенню усіма можливими способами, у тому числі і власним коштом.

Протягом звітного періоду виконавчий апарат районної ради планував роботу так, щоб допомогти найефективніше реалізувати депутатські повноваження, об’єднати депутатів у прагненні максимально врахувати пропозиції виборців, послідовно і компетентно, із чітким розумінням прав і обов’язків розв’язувати нагальні проблеми життя жителів району. Ефективність роботи забезпечують 10 спеціалістів. Працівниками виконавчого апарату постійно надається організаційно-методична допомога депутатам районної ради з питань виконання ними своїх повноважень, та мешканцям району, здійснюють збір та аналіз матеріалів з питань, віднесених до повноважень депутатів, готують відповідні висновки та рекомендації, допомагають в плануванні роботи комісій, оформленні документації, узагальнюють необхідну інформацію.

Проекти рішень районної ради проходять юридичну експертизу у виконавчому апараті. Здійснюючи правову роботу, спрямовану на правильне застосування та дотримання законодавства під час підготовки та прийняття проектів рішень на сесіях районної ради, працівники виконавчого апарату надають висновки та рекомендації щодо приведення проектів рішень у відповідність до норм чинного законодавства, у разі необхідності представляють інтереси районної ради та територіальної громади в судових органах.

Необхідною передумовою ефективного виконання зазначених завдань та повноважень місцевого самоврядування є належний професійний рівень посадових осіб, депутатів, голів та секретарів. Спеціалістами районної ради надаються консультації та методичні рекомендації з врахуванням змін у діючому законодавстві, порядок заповнення електронних декларацій, відповідно до Закону України “Про запобігання корупції”, щодо дотримання законодавства про працю та про зміни в Податковому кодексі України. З цією метою також багато корисної інформації публікується на офіційному сайті Приморської районної ради.

На офіційному Веб-сайті розміщено усі матеріали сесій, поіменне голосування, яке за законом України, стало обов’язковим, і разом з рішеннями, потребує оперативного оприлюднення, районні програми, відомості про декларування, про діяльність комунальних підприємств, план роботи районної ради, новини, привітання, інша корисна інформація. Є офіційна інформація від Запорізької обласної ради, Приморського РЦЗ, розмішується інформація сільських рад у тому числі повідомлення відповідно до ЗУ «Про очищення влади», та рішення сільських рад які підлягають оприлюдненню (ставки податків та зборів), плани робіт сільських рад.

Найпопулярнішими розділами та матеріалами сайту переглянутими користувачами за 11 місяців 2018 році відповідно до внутрішньої статистики сайту становлять: розділ «Про е-декларування»; події, новини, привітання (головна сторінка); поіменне голосування; рішення районної ради; список депутатів Приморської районної ради Запорізької області сьомого скликанні, регламент Приморської районної ради Запорізької області сьомого скликання. Найбільш переглянутими користувачами сайту є рішення «Про районний бюджет на 2018 рік» та рішення «Про внесення змін до районного бюджету на 2018 рік».

Відповідно до статистичної інформації зібраної google analytics за 11 місяців 2018 року веб-сайт Приморської районної радив відвідали 7257 осіб які відкрили 10678 сеансів (звернень до сайту), відсоток нових відвідувачів в порівняні з минулим роком збільшився на 59,92 %. За 11 місяців 2018 року користувачами переглянуто 30202 сторінки сайту.

Важливою ланкою діяльності районної ради і виконавчого апарату є робота зі зверненнями громадян, яка проводиться відповідно до Закону України “Про звернення громадян”. Згідно затверджених графіків визначені дні та часи прийому громадян головою районної ради. Регулярно ведеться аналіз стану роботи зі зверненнями, заявами та скаргами громадян. Найбільше звернень надходить від пенсіонерів, інвалідів, багатодітних сімей, безробітних, більшість яких стосуються соціальної допомоги. Так з метою розв’язання своїх проблем до районної ради протягом звітного періоду звернулося 90 громадян. Слід відмітити, що 88 звернень громадян надійшло на особистому прийомі, бо тільки під час безпосереднього спілкування можна почути громадську думку про роботу органів територіальних громад району, вирішити злободенні питання їх життєдіяльності, допомогти у вирішенні особистих питань та надати консультативну допомогу жителям району. З усіх порушених питань були надані відповідні роз’яснення та доручення. Під час особистого прийому громадян намагаюсь максимально вислухати і в межах своєї компетенції допомогти людям, які до мене звертаються. Головним у роботі зі зверненнями громадян є її результативність, тому районною радою і надалі будуть вживатися заходи, спрямовані на вдосконалення набутих та запровадження нових форм і методів роботи зі зверненнями громадян й організаційно-практичної роботи щодо посилення контролю за станом їх розгляду, підвищення персональної відповідальності керівників усіх рівнів за дотримання законодавства. Прийом громадян в районній раді регулярно здійснюють і начальники відділів виконавчого апарату. В рамках покладених на них посадових обов’язків, вони дають кваліфіковані роз’яснення та консультації всім громадянам, які звернулися до районної ради.

За звітний період до районної ради надійшло понад 615 документів від органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, підприємств та організацій різних форм власності. Виконавчим апаратом районної ради вжито заходів щодо їх виконання. Районною радою направлено на виконання та інформування організаціям, установам, громадянам понад 180 листів. Головою районної ради видано 181 розпорядження, з них 18 - з основної діяльності.

Приємно, що значна частина депутатів усіх рівнів не тільки займаються депутатською діяльністю, а й особистим прикладом пропагують здоровий спосіб життя та зайняття спортом.

У травні 2018 року команда Приморського району брала участь у обласній спартакіаді серед збірних команд посадових осіб органів місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад та в чесній боротьбі посіла 8 місце серед 19 команд області, а в липні взяла участь в обласній спартакіаді серед сільських та селищних голів, голів сільських, селищних територіальних громад та їх заступників, старост, голів районних рад та їх заступників та стала переможцем. На мою думку, спортивні змагання ще більше згуртовують депутатів всіх рівнів і сільських голів.

Хочу подякувати всім депутатам районної ради, керівництву райдержадміністрації, міському та сільським головам - за особистий внесок у розвиток місцевого самоврядування, за той факт, що робота ради з декларативного характеру перетворилася у дієві зрушення, за те, що ми бачимо реальні проблеми, які турбують наших жителів, за вашу небайдужість і готовність працювати на благо громади району. Дякую вам за слушні пропозиції, рекомендації, підтримку. Тільки об’єднавши зусилля, на основі взаємної довіри і відповідальності перед людьми, за підтримки територіальних громад та кожного окремого мешканця району ми забезпечимо вирішення найважливіших питань життєдіяльності району.
Районна рада відкрита для спілкування, дискусій, об’єктивних зауважень та ділових пропозицій.

   Голова Приморської               
районної ради О.В.Ніколенко